Ana SayfaGüncelFacebook, ücretli abonelik dönemini başlatıyor!

Facebook, ücretli abonelik dönemini başlatıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Facebook. Şirket, bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, ücretli abonelik sistemini duyurdu.

facebook

Facebook Community Summit etkinliğinde sosyal ağ platformu yeni birtakım özelliklerini duyurdu. Bu seçenekler platform bünyesindeki grupları yönetmeye dair yeni araçları içeriyor. Bu noktada grup için tasarlanmış araçlar, alt gruplar ve ücretli abonelik gibi birkaç ekleme getirdi.

Özellikler arasında çevrimiçi grupları yönetenlerin görünüm, karşılama mesajları ve daha pek çok özelliğe sahip olabilecekleri yer alıyor. Facebook bu seçeneklerin bir grubu diğerinden ayırt etmeye yardımcı olacağını düşünüyor. Yeni araçlarla yöneticiler grubun renklerini değiştirebilecek, arka planları ve yazı tiplerinde ayarlamalar yapabilecekler.

Facebook gelirden kesinti yapmayacak

Yöneticiler, uygulama mağazası ücretleri ve geçerli vergiler hariç aboneliklerden elde edilen kazançları alacak. Facebook şu anlık ücretli abonelik gelirinden herhangi bir kesinti yapmayacağını açıkladı. Yine de sürecin gidişatına bağlı olarak bu durumun değişkenlik gösterme ihtimali var.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir