Ana SayfaGüncelFacebook, Ukrayna'daki kullanıcıları için bir yeniliğini açıyor

Facebook, Ukrayna’daki kullanıcıları için bir yeniliğini açıyor

Facebook’un güvenlik ekibi, Ukrayna’daki kullanıcıların hesaplarını korumak için yeni adımlar atıyor. Şirket, ülkedeki insanlar için “kilit profili” aracını etkinleştiriyor ve Ukrayna’da olup bitenleri “yakından izlemek” için bir “Özel Harekat Merkezi” kuruyor.

15 Şubat 2022'de çekilen bu resimde basılı Facebook logoları görülüyor. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration

Meta’nın Güvenlik Politikası Başkanı Nathaniel Gleicher, “Kilit profili” aracının, kullanıcılara ek gizlilik ve güvenlik özelliklerine “tek tıkla” erişim sağlamayı amaçladığını söyledi. Gleicher, “Profilleri kilitlendiğinde, arkadaşları olmayan kişiler profil fotoğraflarını indiremez, paylaşamaz veya zaman tünellerinde gönderileri göremez” dedi.

Bu, Facebook’un “güvenli olmayan” alanlardaki kullanıcıları profillerini kilitlemeye teşvik ettiği ilk sefer değil. Son zamanlarda, Facebook insanlar için “profil kilitle” aracını etkinleştirdi. Ayrıca Afganistan’da ABD’nin ülkeden çekilmesinin ortasında yaz boyunca. Şirket, bunun özellikle gazeteciler, aktivistler ve hedef alınma riski daha yüksek olabilecek diğer kişiler için yararlı olabileceğini kaydetti.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir