Ana SayfaGüncelFacebook ve Messenger için yeni emojiler geldi!

Facebook ve Messenger için yeni emojiler geldi!

Birçoğumuz evde kalmaya devam ediyoruz. Facebook, mevcut koronavirüs salgını sırasında birçok insanın arkadaşları, ailesi ve komşularıyla check-in yapması için popüler bir platform haline geldi.

Bugün, uygulamalarında bize destek ve varlık göstermenin başka bir yolunu sunmak için şirket yeni emojileri kullanıma açtı.

Facebook ve Messenger

Facebook, insanlara gönderilere daha empatik, hızlı yanıtlar vermek için 2015’te “beğen” düğmesini genişletmişti. Facebook o zamandan beri ilk defa böyle bir ekleme yapıyor.

Gelecek haftadan itibaren, yeni emojiler Facebook’un ana uygulamasında görünmeye başlayacak, yeni emojiler ise Messenger’da bugünden itibaren görünecek. Bunu gözlemlemek için Facebook veya Messenger uygulamasında emoji atma kısmına girebilirsiniz.

Facebook, insanların korku içinde yaşadığı ve dışarıya çıkamadığı şu günlerde etkileşim kurdukları ve sosyalleştikleri yerlerin başında geldiği için aslında empati amacıyla ve duyguları daha iyi ifade etmek amacıyla böyle bir şeyi yaptı.

Şirket sözcüsü, bugünkü yeni emojiler hakkında şunları söyledi: “Bu reaksiyonların # COVID19 krizi sırasında insanlara desteklerini göstermek için ek yollar sunmasını umuyoruz. “Bunun belirsiz bir zaman olduğunu biliyoruz ve insanların desteklerini, arkadaşlarını ve ailelerini kendileri hakkında düşündüklerini bilmelerini sağlayacak şekilde göstermelerini istedik.”

Şirket, her geçen gün hem ana uygulamasını hem de Messenger ‘ı güncellemeye devam ediyor. Geçen günlerde de Facebook’un masaüstü sürümünde karanlık mod özelliğini devreye sokması bunu kanıtlar nitelikte olarak gözüküyor. Umarız ki şirket insanların evde kaldığı şu sıralarda daha fazla yenilik yapar.

 

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir