Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook yöneticisinden kesintiyle ilgili açıklama geldi

Facebook yöneticisinden kesintiyle ilgili açıklama geldi

FacebookInstagram ve WhatsApp‘ı etkileyen erişim sorunu tüm hızıyla devam ediyor. Platformlara saatlerdir herhangi bir şekilde erişilemezken, problemin boyutu gittikçe daha da büyüyor. Edinilen bilgilere göre, şirkete ait sistemlerde yaşanan sorunların çalışanların giriş kartlarını bile etkilediğini ortaya çıkardı.

Konuyla ilgili saatlerdir sessizliğini koruyan Facebook, sonunda ilk açıklamasını yaptı ve kullanıcıların içine bir nebze de olsa su serpti. Şirketin CTO (Chief Technology Officer)’su Mike Schroepfer, kesintinin nedenini açıkladı ve dünya üzerindeki tüm Facebook kullanıcılarından özür diledi.

Facebook, Instagram ve WhatsApp neden çöktü?

Şirkete ait bütün sosyal medya platformları çöktüğü içi açıklamayı resmi Twitter hesabı üzerinden yapan Mike Schroepfer, sözlerine özür dileyerek başladı. Kesintinin ağ sorunlarından kaynaklandığını belirten CTO, ekiplerin hata ayıklamak ve geri yükleme yapmak için mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çalıştığını söyledi.

Aynı zamanda ek bir açıklama yapan şirket, yaptığı bir başka paylaşım ile siber saldırı ihtimalini kontrol ettiklerini ve bunun şimdilik olası gözükmediğini duyurdu. Teknik olarak konumu gereği kesintinin sorumlusu olan Schroepfer, ne yazık ki başka bir açıklama yapmadı. Bu nedenle problemin ne zaman ortadan kalkacağı hala belirsizliğini koruyor. Kullanıcılar özellikle WhatsApp‘ın ulaşılamaz olmasından şikayetçi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir