25 Nisan Çarşamba

Facebook’tan sahte içerik açıklamasına inanamayacaksınız!

Facebook sahte içerik konusunda oldukça net bilgiler verdi. Soruna çare bulamayan mavi beyazlı yönetimin, sahte içerikler konusunda sorumluluk almaması pes mi etti sorularını akla getirdi.


Sosyal medya denince akla ilk gelen sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’u ülkelerle karşı karşıya getiren sahte içerikler başa bela olmaya başladı. Facebook ise son dakika olarak konu ile ilgili açıklama yaptı. Facebook sahte içerikler konusunda yaptığı çalışmalara rağmen pes etmiş durumdadır diyebiliriz. Dünyanın en büyük sosyal ağlarından birisi olan Facebook tıpkı diğer sosyal ağlar gibi sahte içerik konusundan oldukça sıkıntı çekiyor ve maalesef henüz bu konuya çözüm bulamıyor. Seçim dönemlerinde sosyal ağ üzerinden yayılan sahte içerikler nedeniyle insanların yanlış yönlendirildiğini savunan Almanya, Facebook‘a bu durumla alakalı yaptırım uygulayacağını net bir şekilde açıklamıştı.

FACEBOOK SAHTE İÇERİK SORUNUNA ÇARE BULAMIYOR

Bundan sonra sosyal ağ üzerindeki sahte içeriklerden Facebook‘un sorumlu olmayacağını açıklayan Facebook yetkilileri, buna ek olarak sahte içerikleri kaldırma konusunda çeşitli çalışmalarının olduğunu belirtti ama elbette sorumluluk almıyorlar. Sahte içeriklerin her zaman her yerde olacağını vurgulayan yetkililer, gerçek hayatta bile bu tarz durumlarla sık sık karşı karşıya kaldığımızı söyleyerek sorumluluk almaktan vazgeçtiler. Facebook‘un sahte içerikleri barındırmak istemediğini de özellikle belirten yetkililer bu durumun şu anlık kesin bir çözümü olmadığını söylediler. 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip Facebook‘un bu tarz bir karar alması ise kullanıcılarda kafa karışıklığına neden oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Inter

Inter formalarına Instagram kullanıcı adları yazıldı!

İtalya’nın en köklü takımlarından biri olan Inter, geçtiğimiz gün bir ilke adım attı. Cagliari ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir