Ana SayfaGüncelFenerbahçe'nin Twitter hesabı tarihi bir rekor kırdı!

Fenerbahçe’nin Twitter hesabı tarihi bir rekor kırdı!

Ülkemizin en önemli spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe, Ocak 2021’de bir dünya rekoru kırdı. Fenarbahçe’nin Twitter hesabı, Ocak ayında aldığı 25.1 Milyon etkileşimle Twitter üzerinde önemli bir rekor kırarak açık ara en çok etkileşim alan hesabı oldu.

twitter fenerbahçe rekor

twitter fenerbahçe rekor

Son zamanlarda yaşanan transfer sezonunun büyük etkisi ile birlikte taraftarlar spor kulüplerinin hesaplarını daha sıkı takip etmeye başladı. Ocak ayında en çok konuşulan takım transferleri nedeniyle Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe’nin Twitter hesabı Ocak’ta 25.1 Milyon etkileşimle dünyada tüm zamanların en çok etkileşim alan spor kulübü oldu.

Deportes&Finanzas, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fenerbahçe’nin tarihi bir rekor kırdığını söyledi. Bu zaman kadar bir ayda en çok etkileşim alan spor kulübü hesabı ünvanı 14 Milyon etkileşim ile 2020 yılının Eylül ayında Liverpool FC’den FC Barcelona’nın eline geçmişti. FC Barcelona, bu ünvanı 2021 yılının Ocak ayında Fenerbahçe’ye kaptırdı. Fenerbahçe’nin bu zamana kadar bir ay içerisinde aldığı en yüksek etkileşim oranı 12.4 Milyon idi. Yani 25.1 Milyon etkileşim alarak elde ettiği bu rekor, eski rekorunun iki katından daha fazla.

Fenerbahçe’nin Twitter hesabının en çok etkileşim alan videoları Mesut Özil ve İrfan Can Kahveci transferlerinin duyuru videoları oldu.

Mesut Özil’in transferinin açıklandığı video, 295 Bin’den fazla beğeni aldı ve 107 bin kişi tarafından Retweetlendi.

İrfan Can Kahveci’nin transfer duyurusu 1 Şubat tarihinde yapıldı ve bu duyurunun bulunduğu Tweet, 226,7 Bin beğeni alırken 51,5 Bin kişi tarafından Retweetlendi.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir