Google Hangouts, Google Meet oluyor!

0
661 okunma

Uzaktan çalışan insanlar, toplantı yapacaklar, yayıncılar ve bunun gibi birçok insan gruplarının videolu konferans görüşmesi yapmak için sıklıkla video konferans uygulaması kullanır. Kullandıkları uygulamalardan biri de şüphesiz ki Hangouts. Google, önemli bir değişikliğe giderek uygulamanın ismini Google Meet olarak değiştirdi.

Google Meet

Yenilenen marka ismi Google’ın ürün yönetimi müdürleri tarafından yazılan bir blog yazısında görüldü. Bu blog yazısında önemli güvenlik güncellemelerine ve Google Hangouts ‘un isim değişikliğine yer verilmiş.

Zoom güvenlik önlemlerini arttırmaya başladı!

Şirket ayrıca Google Meet ‘in Gmail, Dokümanlar, E-Tablolar ve Drive gibi markaları da içeren işletme hizmetleri portföyü olan G Suite ‘in bağımsız bir parçası olduğunu doğruladı. Böylece Hangouts ismi de bitmiş gibi gözüküyor.

Bu isim değişikliği çalışması hala devam ediyor gibi gözüküyor. Çünkü bu hizmet iOS uygulama mağazası olan App Store’da hala Hangouts olarak adlandırılıyor. Ancak G Suite ‘da artık Hangouts ifadesi yerine Meet ifadesini görmek mümkün.

Bu isim değişikliği, Covid-19 salgını zamanında Hangouts uygulamasının giriş artışı yönünde büyük bir patlama gördüğü zamanda yapıldı. Hizmet Ocak ayına göre 25 katlık ciddi bir talep artışı yaşadı. Google’ın açıkladığı bilgilere göre hizmet, günde 2 milyon kullanıcı kazanıyor.

Umuyoruz ki, tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgın kısa sürede biter, insanlar normal yaşamına döner ve bu tür uygulamalara ihtiyaç olmaz. Ancak şu anki dönemde bu uygulamaları kullanmak durumundayız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz