Ana SayfaGüncelZoom güvenlik önlemlerini arttırmaya başladı!

Zoom güvenlik önlemlerini arttırmaya başladı!

Önceki haberlerimizde bahsettiğimiz gibi Zoom ‘da çok fazla güvenlik sorunu vardı. Bu kadar kısa sürede popüler olan bir uygulama için güvenlik önlemleri gerektiğinden yetersiz kalıyordu. Hatta hizmet Tayvan hükumeti ve SpaceX tarafından yasaklanmıştı.

Kurucu Eric Yuan, şirketin aldıkları eleştiriden sonra uygulamanın genel güvenliğinin hızla geliştirmeye başlandığını duyurdu. Bu açıklama nihayet Zoom’un güvenliğini artırma konusunda bir şeyler yapmaya başladığını ortaya koyuyor.

Zoom

Zoom, güvenliği arttırmak için Uber, Netflix, EA ve daha fazlalarıyla çalışıyor

Zoom Blog’da şirket tarafından yayınlanan bir yazıya göre artık insanların gizlilik konusundaki endişeleri ve güvenlik sorunları ele alınmaya başlandı. CEO Eric Yuan yaptığı açıklamada:

İki gelişmeyi duyurmaktan heyecan duyuyorum. CISO Konseyimizi ve danışma kurulumuzu, çeşitli sektörlerden güvenlik uzmanları dahil olmak üzere oluşturduk.  Alex Stamos, platformumuzun kapsamlı güvenlik incelemesine yardımcı olmak için dış danışman olarak Zoom’a katıldı.

Sadece bu açıklama değil, CEO Eric Yuan güvenlik uzmanlarının en büyük şirketlerden atandığını söyledi.

CISO Konseyimizde, kişisel olarak bana danışmanlık yapacak CISO’ların bir alt kümesini içeren bir Danışma Kurulu oluşturuyoruz. Bu grup daha etkili ve düşünceli bir lider olmamı sağlayacak ve Zoom ile yaptığımız her şeyin gizliliğinin ve güvenliğinin ön planda olmasını sağlayacaktır. Danışma Kurulumuzun ilk üyeleri arasında VMware, Netflix, Uber, Electronic Arts ve diğerlerinden güvenlik liderleri yer alacak. 

ifadelerini kullandı.

Bu karar kesinlikle gerekli olan bir karardır. Zoom artık tüm dünyada kullanılıyor ve göze çarpan güvenlik endişeleri, şirketin itibarını korumak için düzeltmesi gereken ilk şeylerden birisi. Umarız, Zoom taahhüdüne dayanır ve tüm dünyadaki kullanıcılara iyi bir deneyim sunar.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir