Ana SayfaGüncelGoogle, sohbet uygulaması Mesajlar için yeni güncellemeler sunacak

Google, sohbet uygulaması Mesajlar için yeni güncellemeler sunacak

WhatsApp ve diğer çevrimiçi sohbet uygulamalarının günlük hayatımıza eklenmesiyle, genellikle normal Mesajları kullanmamız gerekmiyor ve Apple dahil dev teknoloji şirketleri bunu biliyor. Ancak diğer yandan, bir nedenden dolayı, normal SIM mesajlaşmasının geleceğin olduğu konusunda kararlı olan ve pek çok şey yapmak için çalışan Google’a sahibiz ve bu konuda pek çok gelişmeyi kastediyoruz.

Ve birçok gelişmeden bahsettiğimizde, bunlardan bahsediyorduk çünkü Mesajlar’a yatırım yapmanın iyi bir fikir olup olmadığına aldırış etmeden Google, uygulamaya bizimkine çok benzeyen her türlü özelliği eklemeye devam ediyor. WhatsApp’ta var. Bugün, yakında uygulamaya gelecek 3 yeni özellikten bahsedeceğiz : Sesli notlar, emoji tepkileri ve daha fazlası.

İşte olay şu. Mesajlar uygulamasında bazı gelişmeler oldu ancak yeni özelliklerin hiçbiri henüz halka açık değil. Bu ayrıca Google genel merkezinde bazı özelliklerin geliştirilmekte olduğunu ve çok yakında bir şeyler olacağını kanıtlıyor.

Bu bilgiyle donanmış olarak, şu andan itibaren onlar hakkında bildiklerimize derin bir dalış yapalım. İlk sırada sesli notlar için transkriptler var. Onlar neler? Eh, bunlar yalnızca özelliğin sizin için otomatik olarak bir sesli nottan kısa mesaja çevirdiği metinlerdir. Bu, acelesi olan ve düzgün bir mesaj yazmaya vakti olmayan kişilerin işini kolaylaştıracaktır. Şimdi, bu diğer şekilde de çalışıyor, sanki toplu taşıma diyelim sesli mesajı dinleyemediğiniz bir yerdesiniz, o zaman bu özellik o mesajı dinlemek yerine okumanız için bir metin haline getirecektir.

Devam edersek, Google’ın emoji tepkilerini yerel mesajlaşma uygulamasına ilk kez tanıtmasından bu yana birkaç yıl geçti, ancak şimdi sistemde çok hak edilmiş ve çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeler alıyor. Şu anda, bir emoji tepkisi göndermek istiyorsanız, daha önce verilen birkaç seçenek arasından seçim yapmanız gerekecek, ancak şimdi bu yeni özellik ile telefonunuzun emoji bölümünde listelenecek herhangi bir emoji arasından seçim yapabileceksiniz. .

Son olarak, uygulama, kullanıcıların son görüntüleri seçmek için yeni bir sayfaya gitmek zorunda kalmadan istedikleri herhangi bir fotoğrafı seçmelerine olanak tanıyan yepyeni bir yenilenmiş fotoğraf seçiciye kavuşuyor. Şu anda, bu özellik yalnızca son görüntüler içindir, ancak yakında eskiler için de kullanılabilecektir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir