Ana SayfaGüncelInstagram, 18 yaş altındaki DM kullanıcılarını kısıtlayacak!

Instagram, 18 yaş altındaki DM kullanıcılarını kısıtlayacak!

Sosyal medya devi Instagram, genç yaştaki kullanıcılarını zararlı içeriklerden korumak için çalışıyor. Şirket, 18 yaş altı gençleri zararlı yetişkinlerden korumak amacıyla bugün önemli bir adım attı.

instagram dm

Uyarı bildirimi gönderilecek ve işlem engellenecek

Yeni güncelleme ile birlikte birbirlerini takip etmeyen 18 yaş altı kullanıcılar ve reşit bireyler arasındaki konuşmalar sınırlandırılacak. 18 yaşından büyük bir kullanıcı 18 yaşından küçük bir kullanıcıya mesaj atmaya çalışırsa Instagram tarafından gelen bir uyarı bildirimi ile karşılaşacak ve yapmak istediği bu işlem engellenecek. Bu, hali hazırda etkileşim içerisinde olan kişileri kapsamayacak.

Sistem tarafından ‘tehlikeli‘ olarak tanımlanan yetişkinler, 18 yaş altı kullanıcılara mesaj gönderdiklerinde; platform karşı tarafa “potansiyel olarak şüpheli davranışlar sergiliyor” uyarısı yollayacak.

Şirket, güvenlik önlemlerini daha üst düzeye çıkartacağını söyledi

Instagram, bunlarla yetinmeyip güvenlik önemlerini daha üst düzey seviyeye çıkartacağını duyurdu. Pedofiliyi engellemek amacıyla elinden geleni yapacağını söyleyen şirket, gelecekte 18 yaş altı ve 18 yaş üstü bireyler arasında iletişim kurmayı daha zorlaştıracağını da ekledi.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir