Ana SayfaSosyal MedyaInstagramInstagram, 2022'de neler yapacağını açıkladı!

Instagram, 2022’de neler yapacağını açıkladı!

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram, diğer platformlarla sıkı bir yarış içerisinde. Bu yarışta önde kalmak adına yılın son günlerinde 2022 için iş politikasını oluşturdu. Şirket bu kapsamda önümüzdeki yılın planlarını açıkladı.

Yenilikleri Adam Mosseri açıkladı

Instagram başkanı Adam Mosseri, kendi hesabından bir açıklama yayınladı. Önümüzdeki yıl video formatlarını daha güçlü hale getirmek istediklerini vurulayan başkan, kullanıcıların daha da çok yetkiye sahip olmaları için ellerinden geleni yapacaklarını duyurdu. Mosseri, açıklamasında şu cümlelere yer verdi.

Video formatlarımızı daha güçlü bir hale getirmek, içerik üreticisi araçlarını geliştireceğiz. Kullanıcılara kontrolü ellerine vermek istiyoruz. İnsanların artık Instagram’larını kendilerine en iyi olacak şekilde özelleştirmek istiyoruz. Hassas içerik kontrolleri gibi beğeni sayılarının gizlenmesi, hatta özel mesajlardaki bazı kelimelerin engellenebilmesi gibi özellikleri eklemek istiyoruz.

 

Mosseri’nin yaptığı bu açıklama, Instagram kullanıcılarının beğenisini kazandı. Sosyal medya üzerinden para kazanmanın bir sektöre dönüştüğü bu dönemde içerik üreticilerine “daha fazla para kazanma aracı” sunacaklarını açıklaması, kullanıcıları en çok heyecanlandıran kısım oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir