Ana SayfaGüncelInstagram, canlı yayın özelliğine iki önemli yenilik yaptı!

Instagram, canlı yayın özelliğine iki önemli yenilik yaptı!

Özellikle Covid-19 pandemi döneminde yani insanların evde kaldığı süreçte canlı yayın platformları kullanımda büyük patlamalar yaşadı. Kullanıcı sayısında adeta patlama yaşayan platformlardan birisi de Instagram’ın canlı yayın platformu IG Live. Instagram, pandemi döneminde IG Live için çok fazla yenilik getirmişti. Şirket, IG Live için yenilikler yapmaya devam ediyor.

Artık aralıksız 4 saat canlı yayın yapılabilecek

Instagram Live, ilk çıktığı zamandan bu yana sadece 1 saat aralıksız yayın yapmaya izin veriyordu. 1 saatten daha fazla süre yayın yapmak isteyen kullanıcıların yayını kapatıp açması gerekiyordu. Bu da genelde canlı yayını izleyen kullanıcıların bir kısmını kaybettirdiğinden dolayı çoğu zaman can sıkıcı olabiliyordu. Instagram, canlı yayınlarda çok can sıkan bu durumu ortadan kaldırabilmek için çalışmalara başladı. Şirket, aralıksız canlı yayın süresini 1 saatten 4 saate çıkartmak için çalışmalara başladı.

Instagram’a göre bu yeni süre sınırı düzenlemesi özellikle öğretmen ve eğitmenler, müzisyenler, bağış toplayıcılar gibi kitlelerin çok işine yarayacak.

Canlı yayınlar arşivlenebilecek

Bir diğer yenilik ise artık Instagram canlı yayınlarının arşivlenebilecek olması. Kullanıcılar, şu anda yaptıkları canlı yayını zaten indirebiliyor ancak birçok kullanıcı bu özelliğin kullanışsız olduğunu düşünüyor çünkü canlı yayın esnasında gelen yorumlar ve kalpler indirilemiyor. Şirket şimdi, canlı yayınları yayın bittikten itibaren 30 gün boyunca saklayabileceğiniz canlı yayın arşivi özelliğini test ediyor. Bu arşive, kullanıma sunulduktan sonra şu anda arşivlenmiş Hikaye ve Gönderilerin olduğu Arşiv bölümünden erişilebilecek.

instagram

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir