Ana SayfaGüncelInstagram, DM'de yeni yazı tiplerini test ediyor!

Instagram, DM’de yeni yazı tiplerini test ediyor!

Instagram, kalın, italik ve altı çizili seçenekleri kullanarak metninizin görünümünü manuel olarak optimize etme seçenekleri alıyor olabilir. Bu özellik, Whatsapp’ın sohbet ve metin biçimlendirme seçeneklerine benzer olabilir. Bu özelliği daha önce almamamız şaşırtıcı olsa da Instagram bu özelliği kabul etmeye karar verdi ve buna değer.

instagram yazı tipi

Instagram, yeni yazı tiplerini test ediyor!

Basit mesajlaşma iyidir, ancak metninizi biçimlendirmek ve düzenlemek kendi zevkine sahiptir. Bu hiç de büyük bir özellik değil ama yine de hoş bir özellik. Alessandro Paluzzi’ye göre, yaklaşan Instagram güncellemesinde birçok formatın kullanıma sunulması bekleniyor. Esas olarak, kalın, italik, altı çizili, üstü çizili, eklenme olasılığı en yüksek olan biçimlendirme seçenekleridir. Bununla birlikte, kalın, italik ve altı çizili gibi farklı seçeneklerin aynı anda kullanılabileceğine dair spekülasyonlar da var. Bu, o kadar alakalı olmayan vurguları ve üstü çizili bilgileri belirtmek için mesajlarınızı düzenlemenin harika bir yoludur.

Bu özelliğin bu kadar geç eklendiğini görmek hala şaşırtıcı. Bununla birlikte, kullanıcıların mesajlarını düzenlemek için daha iyi bir metin biçimlendirme seçeneğine sahip olacakları dışında söylenecek fazla bir şey yok. Bu özelliği eklemek, metninizin genel kişiliğini etkileyecek ve okumayı ve hakkında yazmayı kolaylaştıracaktır.

Yine de, seçiminiz buysa ve metin mesajlarını biçimlendirmek için çok tembelseniz, sadece düz metinle gidebilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun, özellik çok yakında Instagram için gelecek güncellemelere eklenecek.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir