Ana SayfaGüncelInstagram Hikayeler için önemli bir yenilik daha yapıldı!

Instagram Hikayeler için önemli bir yenilik daha yapıldı!

Hikayeler özelliği ilk başta sadece Snapchat’te olan bir özellikti. Snapchat uygulamasında çok popüler bir hale gelen bu özelliği gören firmalar kendi platformlarına da entegre etmişlerdi. Facebook bu özelliği hızlıca kendi platformuna eklemeye başlamış ve birkaç uygulamasına entegre etmişti.

Bu özelliğin en popüler olduğu yer de şüphesiz Instagram. Instagram Hikayeler özelliğinin kullanımı, Facebook ve sahip olduğu uygulamalarda bulunan hikayeler özelliği kullanımı ile kıyaslanınca açık ara daha fazla olduğu görülebiliyor. Yayınlanmasının hemen ardından çok yoğun kullanıma sahip olan bu özellik için Instagram, yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

İlgili Haber: Instagram, ‘İki Satırlı Hikayeler’ özelliğini test ediyor!

Geçtiğimiz zamanlarda Instagram, kullanıcıların Hikayeler özelliğinin kullanımını daha rahat bir hale getirebilmek için çift katlı hikayeler özelliğini yayınlamıştı. Bu özelliğin yayınlanmasının ardından kullanıcılardan özellik son derece olumlu yorumlar gelince şirket, buna benzer bir yenilik daha yapmaya karar verdi.

instagram facebook

Tüm Hikayeler bir arada görülebilecek

İki katlı hikayeler özelliği ile entegre edilen bu özellik sayesinde artık takip listenizde bulunan kişilerin attığı hikayelerin hepsini bir arada görebileceksiniz. Son güncelleme ile gelen ve kullanıcıların hikayeler deneyiminin iyileşmesinde önemli katkısı bulunan çift katlı hikayeler özelliğinden sonra bu özelliğin testlerinin başlaması şirketin kullanıcı deneyimini iyileştirmek konusunda çalıştığını bir kez daha kanıtlar nitelikte.

Bu özellik şu anda henüz daha test aşamasında ve birtakım kullanıcı tarafından test ediliyor. Önümüzdeki haftalarda bu özellik birçok kullanıcı için artık kullanılabilir olacak.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir