Ana SayfaGüncelInstagram, Hikayelerde yeni animasyonlu yazı tipi test ediliyor!

Instagram, Hikayelerde yeni animasyonlu yazı tipi test ediliyor!

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışmalara devam ediyor. Şirket, bir süredir Hikayeler bölümüne odaklanmıştı. Bugün, hikaye oluşturma ekranında kullanabileceğimiz yeni bir animasyonlu yazı tipi test ediliyor.

instagram hikaye yazı tipi

Bu animasyonu incelediğimiz zaman aklımıza ister istemez Powerpoint geliyor. Metinleri kaydırmak, genişletmek ve yakınlaştırmak birçoğumuzun ilk olarak Powerpoint sunumu hazırlarken yaptığı şeylerdi. Bu animasyon türlerinin Instagram Hikayelerine gelmesi insanlara eskileri hatırlatıyor.

Hikaye animasyonuna yeni bir buton eklendi

Yeni özellik, kısa bir süre önce Instagram tarafından Twitter üzerinden yüklenen kısa bir video ile tanıtıldı. #ShareBlackStories etiketini içeren 12 saniyelik bir klip, hashtag’in yukarı ve aşağı kaymasıyla animasyon özelliklerini gösteriyor. Bu özellik, Hikaye arayüzüne yepyeni bir animasyon butonunun eklendiğinin habercisi oldu.

Çok olumlu geri dönüşler yapılıyor

Bu özellikle birlikte gelen animasyonu açıp kapatma butonu gelecek yazı tiplerinin habercisi olabilir. Bu özelliğe yapılan ilk geri dönüşler çok olumlu ve kullanıcılar bunun gibi yeni animasyonlu yazı tipleri istiyor. Instagram, kullanıcıların geri dönüşlerini dikkate alırsa bunun gibi mükemmel tasarıma sahip birçok animasyonlu yazı tipi gelebilir.

Bu yazı tipi, önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulacak.

 

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir