Ana SayfaGüncelInstagram İçerik Oluşturucuları Yakında Profil Biyografilerine Birden Fazla Bağlantı Ekleyebilecek

Instagram İçerik Oluşturucuları Yakında Profil Biyografilerine Birden Fazla Bağlantı Ekleyebilecek

Instagram, seçilen kullanıcılar için bir test yapmakla meşgul ve içerik oluşturucuların profil biyografisine tek bir bağlantıdan fazlasını eklemeyi gerektiriyor.

Haber, Linktree gibi üçüncü taraf bir araç kullanmadan biyografiye eklenen en az üç farklı bağlantıya sahip bir içerik oluşturucuyu tespit eden Insider’a geliyor. Ancak bu test neden bu kadar önemli ve yaratıcı ekonomiyi gerçekten nasıl etkileyebilir?

 

Bu sorulardan bazılarını aşağıda sizin için cevaplıyoruz.

Bir süredir Instagram, içerik oluşturucuların profillerinin biyografi açıklamalarında yalnızca tek bir bağlantıya sahip olmalarını kısıtladı. Belirli bir içerik oluşturucu birden fazla bağlantı eklemek isterse, bu tür bağlantıların tek bir başlık altında yerleştirileceği ve tek bir tıklamayla kolayca erişilebileceği Linktree gibi araçlara başvurmaları gerekir.

Ancak şimdi, başka bir içerik oluşturucunun hesabında da görülebileceği gibi işler nihayet değişiyor. Birbiri üzerine yığılabilen birden fazla bağlantıyı kolayca ekleyebilirsiniz. Bize inanmazsanız, Insider, Instagram’da yaklaşık 122.000 takipçisi olan ve kısa süre önce biyografisine 3 bağlantı ekleyen Sarah Page adlı popüler bir kuaförü ziyaret etmenizi söylüyor. Bu, Shopify mağazasına ayrılmış iki tam bağlantı içerir.

Kesin tarihten emin olmasa da, kuaför Insider’a bunun yalnızca uygulama aracılığıyla mümkün olduğunu söyledi. Ona bir veya iki ay önce seçenek verdiler ve sonunda eklemeyi başardı.

Page, bir etkileyici olduğunuzda, bu seçeneğe sahip olmanın çok önemli olduğunu söylüyor. Aynı anda birkaç bağlantı eklenmesi gerekir ve bunu yapamadığınız zaman, bariz nedenlerden dolayı işler oldukça can sıkıcı olabilir.

Gördüğünüz gibi, çoklu bağlantı işlevi kesinlikle oradaki birçok hevesli Instagram kullanıcısına fayda sağlayacak.

Bu notta Meta, Instagram’ın kesinlikle testi başlatma sürecinde olduğunu doğruladı, ancak kimin erişimi olduğunu ve ne zaman kullanıma sunulmaya başladığını belirtemediler.

Bu testi ilk olarak Alessandro Paluzzi sayesinde duyduk.Ekim 2021’de bulguları iddia etti. Tersine mühendislik yardımıyla uygulamanın kodunu çözmeyi ve çözmeyi başardı.

Daha sonra Mayıs 2022’de Meta, henüz harici olarak test etmek için bir araca sahip olmadığını, ancak kesinlikle boru hattında olduğunu söyledi. Bu nedenle, bu testin daha geniş bir içerik oluşturucu kitlesi için geçerli olup olmadığından veya yalnızca birkaçıyla sınırlı olduğundan henüz emin değiliz.

Test, ‘ve diğerleri’ metninin eşlik ettiği birincil bağlantı biçiminde ortaya çıkar. Bu nedenle, bastığınızda ekranda yeni bir açılır pencere belirir ve elinizde birden fazla bağlantı vardır.

Bu özellik, ‘buradan alışveriş yapın’ veya ‘rezerve’ veya ‘mağazayı görüntüle’ gibi düğmeler gerektiren bazılarına sağlanan seçeneğe ek olarak sunulur. Ve böyle bir eklemenin uygulamayı, hayranları aynı içerik oluşturucuya ait diğer hesaplara yönlendiren Linktree ve Koji gibi üçüncü taraflarla rekabete sokacağını düşünüyoruz. Ama şimdi Instagram bunu sadece kendi uygulamasından yapmanıza izin verdiği için bundan daha iyi bir haber olamaz.

Bu yılın Mayıs ayında yapılan bir araştırma, etkileyici hesapların %16’sının Linktree sayesinde bios’larında nasıl birden fazla bağlantıya sahip olduğundan bahsetti. Ve ikincisi, ücretsiz olarak sunulan klasik seçeneklerin üzerindeki fiyat katmanlarını bile öne çıkardı. Ancak bu yeni özellikle galibiyet serisi sona erebilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir