Ana SayfaGüncelInstagram IGTV'de reklam dönemi iki ülkede daha başlıyor!

Instagram IGTV’de reklam dönemi iki ülkede daha başlıyor!

Instagram, içerik oluşturucuların oluşturdukları içeriklerini paylaşabilmesi ve bundan para kazanabilmesi için çok avantajlı bir platform. Platform, bu zamana kadar birçok içerik oluşturucunun ekmek kapısı oldu ve olmaya da devam ediyor.

instagram igtv

İngiltere ve Avusturalya’da kullanıma sunuluyor

Covid-19 Salgınının başlamasının ardından hepimiz evlere kapandık ve bu süreçte Instagram, içerik oluşturuculara destek olmak amacıyla bir çok özellik sundu. Şirket, IGTV Videolarına reklam ekleyerek içerik oluşturucuların para kazanmasını sağlayacak özelliği geçtiğimiz yıl ABD’de test etmeye başlamıştı. Şirket, testleri henüz daha tamamlamamışken şimdi bu özelliği İngiltere ve Avusturalya’da kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

IGTV videolarına 15 saniyelik reklamlar eklenebilecek

Önümüzdeki haftalarda ABD, Avusturalya ve İngiltere’deki Instagram kullanıcıları IGTV videolarına 15 saniyelik reklam ekleyebilecekler. Bu sayede reklam veren de reklam ekleyen kullanıcılar da bu işten kârlı çıkacaklar. Bloomberg, geçtiğimiz yıl için yayınladığı bir raporda içerik oluşturucuların salgın başladıktan sonra %55 gelirlerini Instagram platformundan elde etmeye başladığını söyledi. Bu hamle ile birlikte Instagram’ın daha fazla içerik oluşturucunun bulunduğu bir platform olması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir