Ana SayfaGüncelInstagram, iki yeniliği daha test etmeye başladı!

Instagram, iki yeniliği daha test etmeye başladı!

Sosyal medya devi Instagram, her geçen gün kullanıcı deneyimini iyileştirecek yenilikler yapmaya devam ediyor. Reels’i duyurduğu günden beri sürekli geliştiren şirket, bugün bir yeniliği daha Reels için getirdi. Ayrıca şirket, ‘Yayın Kitlesi’ adlı yeni bir özelliğin de üzerinde çalışıyor.

Instagram

Instagram Reels’e Remix özelliği geldi

Instagram, Remix adlı yeni özelliğini test etmeye başladı. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık yan yana videolar çekebilecekler. Ayrıca kullanıcılar bu videoyu indirme seçeceğine de sahip olacak. Kullanıcılar dilerse bu özelliği ayarlardan kapatabilecek.

instagram

Artık ‘Özel’ canlı yayınlar yapılabilecek

Platforma gelecek bir diğer özellik ise ‘Yayın Kitlesi’. Bu özellik, yapacağınız canlı yayına kimlerin katılabileceğini belirlemenize yarıyor. Herkese açık seçeneğini seçerseniz canlı yayına geçtiğinizde tüm takipçilerinize bildirim gönderilir ve canlı yayınız Hikayeler bölümünde görülür. Bu, şu anda zaten canlı yayına geçtiğimizde olan şey ancak artık ‘Özel’ seçeceği de hayatımıza girdi. Bu seçeneği seçerseniz canlı yayına geçtiğinizde hiçbir takipçinize bu durum bildirilmez, canlı yayınınız Hikayeler kısmında gözükmez. Sadece sizin davet ettiğiniz kişiler canlı yayına katılabilir.

instagram

Bu iki güzel yeniliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor ancak test süresinin çok uzun sürmeyeceğini düşünüyoruz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir