Ana SayfaGüncelInstagram, kullanıcı deneyimini iyileştirecek bir hamle yapıyor!

Instagram, kullanıcı deneyimini iyileştirecek bir hamle yapıyor!

Instagram, mesajlaşma güncellemeleri üzerinde çok çalışıyor ve uygulama bir dizi farklı özelliği duyurduğundan sonuçlar önümüzde.

Mesajlaşma, açıkça tüm Instagram deneyiminin büyük bir parçası haline geliyor. Ve bunu kutlamanın daha iyi yükseltmelerden daha iyi bir yolu var mı?

Meta’ya ait platformun bugün duyurduğu gibi, kullanıcılar çeşitli sohbet temaları, daha hızlı paylaşım, müzik önizlemeleri ve çok daha fazlasını bekleyebilirler.

Bu özelliklerin her birine ayrıntılı olarak ve kullanıcıların nasıl yararlanabileceğine bir göz atalım.

Haber akışı sırasında Yeni Yanıt

Haber akışınıza göz atarken DM gelen kutunuza dokunma düşüncesi bazıları için can sıkıcı olabilir. Ancak artık kullanıcıların endişelenmesine gerek yok çünkü Instagram onlara yayın içi metinlerinden herhangi birine aynı anda yanıt verme seçeneği sunuyor.

Kullanıcılar, yeni gelen metin açılır seçenek aracılığıyla göründüğü için seçeneği ilk karelerinde bulacaktır. Sadece o DM’yi açmadan cevap ver.

Çabuk gönder

Yeni hızlı yanıt seçeneği, gönderinin PAYLAŞ düğmesini basılı tutarak en yakın kişilerinizin tümünü vurgulamanız anlamına gelir. Bu şekilde, kullanıcılar kesintisiz bir tarama deneyimine sahip olmaktan tekrar faydalanacaklar.

Çevrimiçi Göstergeler

Onlara ping atmak istemeniz veya belki de Facebook Messenger gibi hızlı bir yanıt aramanız durumunda, kişilerinizin hangilerinin çevrimiçi olduğunu görmek her zaman harikadır. İşte bu nedenle Instagram’ın yeni kullanıma sunma özellikleri, daha fazla bağlantı için size tüm bu ayrıntıları veren çevrimiçi göstergeleri de içerecek.

Bu aynı zamanda uzmanlar tarafından, konu kullanıcı katılımını artırmaya geldiğinde yepyeni bir keşif olarak değerlendiriliyor ve giderek daha fazla insanın DM yoluyla yanıt göndermesine veya iletişim kurmasına olanak tanıyor.

Yeni Sohbet Temaları

Kullanıcılar, platformun heyecan verici sohbet temalarına yenilikçi yaklaşımından yararlanabilir. Bu özellik ayrıca size, bir mesajı belirli bir hedef kitleye hedeflemek için ‘@silent’i kullanabileceğiniz ve hatta grup sohbetlerine anketler dahil edebileceğiniz gelişmiş mesajlaşma seçenekleri gibi göze çarpan özellikler sunar.

Şaşırtıcı bir şekilde, @silent özelliği, bu hafta Facebook Messenger tarafından da kullanıma sunuldu ve bu, Messenger uygulamasındaki özellikleri etkinleştiren bir dizi farklı kısayoldan da bahsetti.

Şimdilik sadece ünlü @silent seçeneği Instagram’a girmeyi başardı. Ancak unutmayın, şimdilik yalnızca ABD merkezli izleyicilerle sınırlı, ancak uygulama Avrupa Birliği tarafından uygulanan kısıtlamaları akılda tutarak yakında daha da genişlemeyi umuyor.

Müzik Önizlemeleri

Artık kullanıcılar, DM’ler aracılığıyla doğrudan Instagram kişi listeleriyle müzik paylaşmanın avantajlarından yararlanabilir. Bu, aklınızı ele geçiren herhangi bir şarkının 30 saniyelik uzun bir önizlemesine izin vererek, kişilerin uygulamanın sohbet penceresinden dinlemesini sağlar.

Instagram, tüm bu özelliklerin farklı test dönemlerinden geçtiğini ve bu nedenle bazı kişilerin onları yakın geçmişte görmüş olabileceğini söylüyor, ancak şimdi herkes için mevcut.

Açıkçası, DM’lerin kullanımı yıllar içinde artmıştır. Bu nedenle, Instagram’ın uygulamasının doğrudan habercisini trend olan sunumlarla hedefleme yaklaşımı kesinlikle mantıklı.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir