Ana SayfaGüncelInstagram, Kullanıcıları DM'lerde İstenmeyen İçeriğe Maruz Kalmaktan Korumanın Yeni Yolunu Test Ediyor

Instagram, Kullanıcıları DM’lerde İstenmeyen İçeriğe Maruz Kalmaktan Korumanın Yeni Yolunu Test Ediyor

Instagram kısa süre önce, kullanıcıların uygulamadaki içeriğe istenmeyen şekilde maruz kalmasına tanık olmasını önleyecek yeni bir filtre başlattı.

Bilmiyorsanız, uygulama müstehcen içeriği engellemede uzun bir yol kat etti; bu nedenle, o departmanda hala sorun yaşıyorsanız, Instagram bunun üzerinde çalışıyor.

Söz konusu gelişme, şu anda denemekte oldukları çıplaklık filtresi olarak adlandırılıyor. Ancak uygulama, işlerin umut verici göründüğünü söylüyor ve planlandığı gibi giderse, bu platform için önemli bir şey olabilir.

Buradaki fikir, uygulamanın DM’lerinde görülen çıplak resimler gibi müstehcen içeriği engellemektir ve bu, daha önce ele alınması gerektiğini düşündüğümüz bir sorundur. Ancak geç olması hiç olmamasından iyidir ve bu tür metinleri engellemenin artık platformda mümkün olacağını umuyoruz çünkü kabul edelim, çoğu insan başkalarının özel bölgelerini görmekle ilgilenmiyor. Haberi , uygulamanın çıplaklığı algılayan ve ileriye aktarılmasını engelleyen özelliği kullanıma sunmaya hazır olduğunu söyleyen hevesli uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi

sayesinde aldık . Bu nedenle, tüm resimler taranacak ve uygulamanın sistemi tarafından güvenli görüntüleme kriterlerini geçerlerse bunlara izin verilecek, aksi takdirde engellenecektir.

Uygulama, algılandığında resmi bulanıklaştıracak ve hepsi cihazınızda gerçekleştirilecektir. Şimdilik, iOS kullanıcıları için yapılan test hakkında haberler duyuyoruz, ancak iyi çalışırsa, Android yakında takip etmelidir.

Uygulama tarafından algılanan özel görüntülerin düşüncesi, bazıları için biraz endişe verici çünkü uygulamanın sonunda onları indirebileceğinden endişeleniyorlar. Ancak endişelenmeyin, Apple, tüm algılama ve bulanıklaştırma sürecinin nasıl gerçekleştiğini ve gizliliğin korunduğunu görmek için kullanıcılara göz kulak olduklarına dair güvence verdi.

Meta, bunun makine destekli araçlar ve veri eşleştirme yoluyla gerçekleştirileceğini söylüyor. Bu nedenle, çeşitli insanlar arasındaki etkileşimlerin kullanıcı verileriyle ilgili hiçbir özelliği izlemeyecek veya izlemeyecektir.

Bu yüzden evet, bu biraz tartışmalı, eğer kendimiz söylememiz gerekiyorsa, çünkü birçoğu dezavantajların faydaları tehlikeye atabileceğini düşünüyor.

Haber, Facebook’a sızan bir belgenin Meta’nın Instagram’ın gençlerin ruh sağlığını etkilediğinin farkında olduğunu göstermesinin ardından geldi. Ancak, bunu görmezden gelmeyi ve kâr amacı gütme çabalarını sürdürmeyi seçti.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir