Ana SayfaGüncelInstagram, NFT için adım atmaya hazırlanıyor

Instagram, NFT için adım atmaya hazırlanıyor

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram için geçtiğimiz dönemlerde bazı iddialar dolanıyordu. Bu iddia ise Instagram’ın kendine ait bir NFT platformu geliştirdiğine dairdi.

Bu iddiadan sonra ise bir çatı şirketi olan Facebook, adını ‘Meta‘ olarak değiştirdi. Bu gelişmelerin ardından da Meta, kripto alanında daha fazla faaliyet gerçekleştirmek için Instagram ile NFT dünyasına adım atmaya hazırlandığını belirtti.

Instagram CEO’su NFT çalışmasını onayladı

Instagram, NFT trendini aktif olarak araştırdıklarını doğruladı. Bugün erken saatlerde Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, Instagram hikayelerinden gelen soruları kendi hesabından yanıtladı.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/Instagram-NFT-icin-adim-atmaya-hazirlaniyor-1.jpg

CEO’ya göre platform, aktif olarak NFT’leri ve onları gelişen kullanıcı tabanı için daha erişebilir hale getirmenin yollarını araştırıyor. Aynı zamanda Mosseri, “Henüz açıklanacak bir şey yok ama kesinlikle NFT’leri nasıl daha erişebilir hale getirebileceğimizi aktif olarak araştırıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Bununla birlikte Mosseri, içerik oluşturuculara yardım etmek istediklerini de ekleyerek “Bence oynayabileceğimiz ilginç bir yer ve aynı zamanda yaratıcılara yardımcı olacağını umduğumuz bir yol.” dedi.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/Instagram-NFT-icin-adim-atmaya-hazirlaniyor-5.jpg

Instagram CEO’SU ayrıca, fotoğrafları ve videoları kullanıcı profillerine yerleştirme yeteneğini genişleten birkaç yeni özellikten de bahsetti. Bu, kullanıcıların NFT’lerini profil resmi olarak göstermek istemelerine bağlı olarak ‘Koleksiyonlar’ ile ilişkili olabilir.

Instagram koleksiyon ürünleri geliştirme aşamasında

Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Temmuz ayında Instagram’da NFT’lerin olasılığı hakkında ayrıntıları paylaştı. Bunun yanı sıra Paluzzi, Instagram’ın kullanıcılara NFT koleksiyonlarını profilde paylaşma desteğini kesin olarak sunacağını belirtti.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/Adsiz-tasarim-1.png

Bütün bunlarla birlikte Paluzzi’nin paylaşmış olduğu ekran görüntüsünde bir görselin NFT şeklinde teklifte bulunabildiği ve açık artırmaya çıktığı görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir