Ana SayfaGüncelInstagram, NFT'leri destekleyecek!

Instagram, NFT’leri destekleyecek!

Mark Zuckerberg, önüne çıkan fırsatı ve zamanı boşa harcamıyor. Meta CEO’su kısa süre önce şirketin NFT desteğini Instagram’da çok sayıda ülkeye genişletme planlarını duyururken görüldü.

Karar, platformun iki ay önce başarılı bir NFT testi başlatmasıyla geldi. Genişleme, Asya, Amerika ve Afrika gibi bölgelerde bulunan yaklaşık 100 farklı ülkeden

gelen firmaların ve kullanıcıların tüm özel NFT’lerini Instagram platformu aracılığıyla paylaşmalarına olanak tanıyacak.

Aynı şekilde Meta, önde gelen iki üçüncü taraf kaynağının program için nasıl uyumlu cüzdanlar olarak hizmet edeceğini kamuoyuna açıklıyor. Buna Dapper ve Coinbase Wallet’ın beğenileri de dahildir. Ancak Instagram’ın, Flow gibi varlıkların kabul edilebilir olması için yol boyunca seçilen blok zincirlerini nasıl genişletmeye çalıştığını da unutmayalım.

Meta, uygulamada görülen mevcut NFT işlevselliğinin, farklı kullanıcıların NFT’lerini paylaşırken en iyi dijital cüzdanı oluşturmalarını nasıl sağladığını özetledi. Şirket ayrıca, kullanıcıların hem NFT için yaratıcıyı hem de ilgili koleksiyoncuyu ilişkilendirebilecekleri yeni bir özelliği etkinleştirmek istiyor.

Kullanıcılar artık NFT seçimlerini uygulamadaki ana besleme, Instagram mesajları ve Haber Hikayeleri aracılığıyla paylaşabilecekler.

Yayınlandıktan sonra, NFT, NFT’nin içeriğinin kapsamlı bir açıklaması gibi bilgileri ön plana çıkaran klasik ışıltı efektini görüntüleyecektir.

Ancak, kullanıcıların tüm NFT gönderme çabasını yürütmek için tam olarak neye ihtiyacı var? Başlangıç ​​olarak Meta, kullanıcıların dijital cüzdanları uygulamadaki hesaplarına bağlamaları gerektiğini söylüyor.

Ve bu, seçtiğiniz dijital cüzdanı seçtiğiniz ve Meta tarafından desteklenen bir blok zinciri seçtiğiniz bugünden itibaren mümkün olacaktır. Bazı yaygın örnekler, Polygon, Flow ve Ethereum’un beğenilerini içerir.

İlgili herhangi bir ücret konusunda endişeleniyorsanız, Meta’nın platformunda NFT’leri paylaşmanın ve yayınlamanın ücretsiz olduğunu açıkladığı gibi olmamalısınız.

Geçen yıl, Meta’nın AR NFT’ler ve hatta bazı yenilikçi üç boyutlu planlarla yola çıkmak için birçok iddialı planını duyduk. Instagram, Spark artırılmış gerçeklik girişiminin yardımıyla bu teklifleri yakında Hikayelerine getirmeyi umuyor. Farkında olmayanlar için, kullanıcıların bu tür koleksiyonları sergilemelerini sağlamak için tasarlanmış bir yazılımdır.

Meta bugün, yeni genişlemesinin NFT dünyasına yayılmak ve onu web3 teknolojisi aracılığıyla erişilebilir kılmak için nasıl çalıştığının kanıtı olduğu konusunda kendinden geçmiş hissediyor.

Ayrıca, ürünle ilgilenen izleyici üyeleri ve koleksiyonerlerin ilgisini çekerek içerik oluşturucuların para kazanmasına ve bir topluluk oluşturmasına yakında izin vermeyi umuyor.

Firma, sürdürülebilirlikle ilgili insanların kafasında pek çok soru olduğunu ve bu konuda çok fazla soru olduğunu fark etse de, yeni genişlemenin başkalarının bu tür şeyleri daha iyi anlamasını sağlamasını umuyor.

Meta, yenilenebilir enerji kaynakları satın alarak uygulaması aracılığıyla bu tür dijital koleksiyonlara bağlı emisyonları azaltma konusunda yakından kontrol edecek.

Şirketin aynı girişimi Facebook uygulaması aracılığıyla birkaç içerik oluşturucuyla test etmeye başlamasının üzerinden sadece birkaç hafta geçtiğinden, genişleme haberi zamanlama açısından mükemmel.

Yani gördüğünüz gibi Meta tam gaz ilerliyor ve bu projeden en kısa sürede en iyi şekilde yararlanmak istiyor. Şimdilik, şirketin NFT’lerle bağlantılı gönderilerin bir reklama dönüştürülmesine izin verme planı yok. Ama asla bilemezsiniz, geleceğe yönelik planlarının bir parçası olabilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir