Ana SayfaGüncelInstagram, Reels videolarının süresini artırdı!

Instagram, Reels videolarının süresini artırdı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Şirket, TikTok rakibi özelliği Reels’i geliştirmeye devam ediyor. Son olarak, TikTok’un video süresini 3 dakikaya çıkarmasının ardından şirket, bu konuda bir adım attı.

instagram

60 saniyeye kadar video yüklenebilecek

Sosyal medya devi Instagram, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda video sürelerinin 60 saniyeye çıkarıldığını duyurdu. Buna göre artık kullanıcılar 30 saniyeye kadar yükleyebildikleri videoları 60 saniyeye kadar yükleyebilecekler. Instagram’ın paylaştığı görsel de kullanıcılarda gülümseme oluşturdu.

Daha öncesinde sadece 15 ve 30 saniye seçenekleri ile video yüklenen platforma 60 saniye seçeneğinin gelmesi kullanıcı deneyimini iyi yönde etkiledi. Şu anda sınırlı sayıda kullanıcı 60 saniyelik video yükleyebiliyor ancak kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar 60 saniyelik videolar yükleyebilecek.

TikTok’un video sürelerini 3 dakikaya çıkartmasının ardından Instagram tarafından gelen bu hamle kullanıcıları mutlu etmiş durumda. Siz de bu yenilik hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir