Ana SayfaGüncelInstagram videolarının tamamı Reels oluyor!

Instagram videolarının tamamı Reels oluyor!

Şirket bugün uygulamaya yüklenen tüm video içeriğinin, beğenseniz de beğenmeseniz de doğrudan bir makaraya dönüştürüleceğini duyurduğundan, Meta Instagram için bazı büyük değişiklikler yapıyor.

Şirket kısa video formatlarıyla gelen başarıdan en iyi şekilde yararlanmak için elinden gelen her şeyi yaptığından, TikTok ve Reels’in giderek artan popülaritesi gerçekten Meta’nın zihniyle oynuyor gibi görünüyor.

Ancak hepsi bu kadar değil, şirket aynı zamanda Reels başarısını ikiye katlamak, hatta üçe katlamak için bir dizi yaratıcı araç başlatmaya karar verdi.

Meta, makaraların gerçekten uygulama kullanıcılarından nasıl bir sürü ilgi ve etkileşim topladığını vurgulayan halka açık bir gönderi aracılığıyla mega şanstan bahsetti. Bu nedenle, yalnızca tüm deneyimin kullanıcıların gönderilerine sunulmasıyla devam ederken özellikten en iyi şekilde yararlanmak mantıklıdır.

Bu nedenle, önümüzdeki birkaç hafta içinde Instagram kullanıcıları, video içeriklerinin 15 dakikadan az olması koşuluyla, benzersiz işlevsellikten çok yakında yararlanabilecekler.

Ancak Meta, gerçek değişiklik başlamadan önce yayınlanan herhangi bir videonun video olarak kalacağını ve dolayısıyla bir Makaraya dönüştürülmeyeceğini doğruladı.

Ne düşündüğünüzü bildiğimize bahse gireriz, 15 dakika, herhangi bir içeriğe kısa form başlığı verilmesi için kesinlikle doğru süre değildir. Ancak, uygulamadaki videoların çok yakında Reels için sürekli trend olan akışa ekleneceğini tüm içerik oluşturuculara açık bir şekilde hatırlatmak isteriz.

Uzmanlar, er ya da geç geleceğini düşündükleri için değişime şaşırmıyorlar. Üstelik, Makaraların bu kadar kısa bir sürede nasıl büyüdüğünü görmek, TikTok içeriğinin getirdiği büyük popülariteden bahsetmiyorum bile, Instagram’ın bu altın şansı bırakmayacağı anlamına geliyordu.

Kullanıcıların kısa biçimli video içeriğiyle yeni hizalamayı sevdikleri açık ve bu yüzden videoları makaralara besliyor.

Daha büyük resim, daha fazla kullanıcının Reels’i nasıl izleyeceği ile ilgilidir ve bu, daha fazla etkileşim açısından yararlanacakları çok sayıda içeriğe sahip olacakları anlamına gelir. Aynı zamanda, haberler, kullanıcıların klip başına daha fazla görüntüleme alacağı anlamına da geliyor. Sonuçta, aynı akıntıda yüzeye çıkmaya devam edecekler.

Bununla birlikte, aynı şey, uygulamanın, bu kadar çaresiz olma ve TikTok’un ayak izlerini bir kez daha takip etme fikriyle birlikte etiketlenen bu benzersiz faktörü bırakacağı anlamına da gelebilir.

Durum ne olursa olsun, uygulama artık kullanıcıların istatistiklerini izleyeceği ve kullanıcıların kitlelerle daha iyi etkileşim kurmak için bu yeni özellikten nasıl en iyi şekilde yararlanabileceğini keşfedeceği için Instagram söz konusu olduğunda bunu yeni bir başlangıç ​​olarak görüyoruz.

Instagram’ın sunduğu çok çeşitli araçları unutmayalım. Uygulama, yakın zamanda içerik oluşturucuların Makaraları için kullanabilecekleri çok çeşitli yaratıcı araçlar ekledi.

Yeni başlayanlar için yenilikçi bir Remix özelliğine merhaba deyin. Bu, çeşitli yollarla işbirliğinden en iyi şekilde yararlanmak için tasarlanmıştır. İlk olarak, içerik oluşturucular halka açık görüntüleri karıştırarak makaranıza benzersiz bir dokunuş katar.

İkinci olarak, sunulan Makara biçimlerinin türlerini genişletme şansına sahip olacaksınız. İster yeşil bir ekran, ister resim tepkisi, isterse bir çeşit bölünmüş ekran tercih edin – düzen seçimi tamamen size kalmış.

Üçüncüsü, Instagram size orijinal klibinizi, ikisinin birlikte başlatılması yerine, Makaranızla sırayla hizalama şansı veriyor.

Bu araçların yaratıcılığını seviyoruz, ancak içerik oluşturucuların bu araçla ilgili aldığı geri bildirimleri merak ediyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir