22 Nisan Pazar

Intel’in yeni işlemcilerini görünce ağzınız açık kalacak

Intel’in 9. nesil i7 işlemcileri gelecek sene kullanıcının hizmetine sunulacak. Yabancı basından aldığımız bilgiye göre hem iş parçalarında hem de çekirdek sayılarında değişim bizleri bekliyor.


Dünyanın en büyük ve çok satan işlemci firması olan Intel’in yeni bir işlemci mimarisi üzerinde çalıştığı gelen bilgilere arasında yer alıyor. Eğer sizde donanımla yakından ilgileniyorsanız zaten artık yeni bir işlemciye farklı bir gözle bakma konusunda sıkıntılar yaşamayacaksınız. Uzak doğunun en çok bilinen teknoloji sitelerine baktığımızda bu tür sızıntıları sıklıkla görebiliyoruz ama henüz tarafımıza ulaşan resmi bir bilgi yoktur. Intel 9. nesil işlemci mimarisi hakkında oldukça büyük çalışmalar yapıyor ve bunları tamamen gizlilik çerçevesinde yürütüyor. Yeni model i7 işlemcilerin, hızlı olması ve satış alanında yukarıya doğru yükselmesi bekleniyor.

ÇEKİRDEK SAYISI INTEL’İN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Intel tarafından üretilmesi beklenen 9. nesil işlemcilerin oldukça fazla işe yaradığı biliyor ki zaten şirket i7 işlemcilerde çekirdek sayısını artıracak. Diğer işlemcilerinde ise iş parçasının artılacağı vurgulanıyor ama biz çekirdek sayısıyla ilgili güncellemelerin yapılacağını düşünüyoruz. En büyük rakibi olan AMD ile yarışan Intel’in bu yarış sonucunda gerçekten de işe yarar teknolojiler ürettiğini kabullenmek gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda yüksek performanslı işler yapması beklenen Intel hakkında araştırmalarımız devam etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GetContact

GetContact mağdurları artmaya devam ediyor

İnsanların sizi nasıl kaydettiğini görebildiğiniz GetContact, binlerce kişiyi mağdur etmeye devam ediyor. Tüm rehber bilgileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir