Ana SayfaGünceliOS 14, YouTube 'daki önemli bir problemi giderecek!

iOS 14, YouTube ‘daki önemli bir problemi giderecek!

Başka bir uygulamaya geçildiği zaman ekranda küçük bir pencerede YouTube videolarını izlemek, birçok insanın uzun zamandan beri istediği bir şeydi. Ancak YouTube, uygulamayı kullanırken dikkatinizi uygulamadan başka bir yere çekmenizi istemiyor olacak ki, başka uygulamalar üzerinde kullanım özelliğini getirmiyor.

Fakat artık iOS 14 sürümü ile birlikte YouTube artık başka uygulamalar üzerinde görüntülenebilecek. Aslında iOS 14 sürümü ile birlikte iOS kullanıcıları başta pencere içinde pencere özelliği olmak üzere birçok özellikle tanışacak. Birçok Android kullanıcısının zaten hali hazırda sahip olduğu pencere içerisinde pencere özelliğinin iOS platformuna gelmesi ile birlikte iOS kullanıcıları artık başka uygulamadayken bile videolarını izlemeye devam edebilecekler.

Android platformunda var olan bir özellikti

YouTube ne kadar bu durumdan hoşlanmayacak olsa da Google, Android cihazlara bu özelliği önceki zamanlarda getirerek iOS kullanıcılarının bir adım önüne geçirmişti. Şimdi bu özelliğin iOS platformuna da gelmesi, şirket  tarafından artık bu özelliğin getirilmesine gerek olmadığına da işaret ediyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir