Ana SayfaGüncelİş arayanları ilgilendiren yeni TikTok özelliği duyuruldu!

İş arayanları ilgilendiren yeni TikTok özelliği duyuruldu!

TikTok, serbest çalışanların kullandığı popüler freelance platformu Contra’yı bünyesine kattı. Haziran ayında kullanıma sunulan mini uygulama entegrasyonu Jump kapsamında hayata geçecek olan Contra; özgeçmişiniz ve portföyünüz gibi kişisel bilgilerinizi TikTok hesabınıza bağlamanıza olanak sağlayacak.

TikTok

İçerik üreticilerin takipçileriyle daha kolay etkileşim kurabilmelerini sağlayan TikTok Jump, kısaca “mini uygulamalar” olarak tanımlanıyor. Örneğin bir eğitmen olarak, Quizlet uygulaması ile küçük çaplı test soruları hazırlayıp TikTok hesabınızda doğrudan paylaşabiliyorsunuz. Şirket ayrıca Breathwrk, Wikipedia, StatMuse ve Tabelog gibi hizmetleri de destekliyor.

TikTok ve Contra ortaklığı, iş bulmanızı kolaylaştırabilir

Yeni entegrasyon kapsamında, Contra platformundaki hesabınızı doğrudan TikTok’a bağlayabileceksiniz. İçerik üretici olarak profilinize ekleyeceğiniz “Portföyümü Görüntüle” butonu sayesinde çalışmalarınızı video paylaşım uygulamasında sergileyebilirsiniz.

Takipçiler, eklediğiniz bağlantıya tıkladıklarında doğrudan Contra’daki profilinizi görüntüleyebilecekler. Buradan portföyünüze, sağladığınız hizmetlere ve özgeçmişinize hızlıca ulaşabilecekler. Ayrıca entegrasyon sayesinde size ortak çalışma isteği de gönderebilecekler. Böylelikle yeni iş imkânlarına TikTok üzerinden hızlıca ulaşabileceksiniz.

Bu ortaklık, TikTok’un insanlar arasındaki etkileşimi artırma çabasının yeni bir parçası. Bu hafta iOS 15’in SharePlay özelliğini desteklemeye başlayan video paylaşım platformu, geliştirdiği “Bizim İçin” sayfası ile kullanıcıların birlikte video izleyebilmelerine olanak sağladı. Jump uygulamaları ile farklı kullanıcı kitlesini çekmeye çalışan şirket, yeni entegrasyonlarla hedefini gerçekleştiriyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir