Ana SayfaGüncelJack Williams (Ünlü Youtuber), Ruhi Çenet 'e Tepki Gösterdi!

Jack Williams (Ünlü Youtuber), Ruhi Çenet ‘e Tepki Gösterdi!

Video ve İçerik Paylaşım Sitesi olan Youtube platformunda, Bright Sun Films adı altında Jack Williams adlı kişinin yönettiği ve çeşitli ilginç ve ilgi çekici bir YouTube kanalı yer alıyor. Bright Sun Films kanalı yaklaşık olarak 2 yıl önce yani 2018 yılının ortalarında “The Story Of The Costa Condordia“. Adında yani “Costa Concordia’nın Hikayesi” adında bir video yayınlamıştı. Video 10 Milyon görüntülenme almış. Ayrıca bu videoda yolcu gemisinin hikayesi anlatılıyor ve bilgi veriliyordu. Ruhi Çenet ise bu kanaldan video kopyalama suçu ile gündeme geldi.

Jack Williams, yani Bright Sun Films YouTube kanalının yöneticisi bugün itibariyle Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu;

 

Yukarıda ön izlemesi görünen paylaşımda Jack Williams ‘ın dedikleri şuydu;

Jack Williams, “Video’mu düpedüz bir şekilde kopyalamış. Aynı görselleri kullanmış hatta aynı küçük resmi kullanmış. Temel olduğunu ve yaratıcı olmadığını saklamaya bile çalışmamış.

Video içeriğinin ve küçük görselinin bile aynı olduğu bu video hakkında YouTube Türkiye izleyicileri Ruhi Çenet ‘in yanlış bir davranışta bulunduğunu belirtiyor.  Jack Williams ‘a gelen destek yorumları ise artıyor.

Ruhi Çenet’ten Açıklama;

“Evet, Bright Sun Films kanalında Costa Concordia ile alakalı benzer bir videonun olduğunu biliyorum. Fakat kimse bu konu hakkında video yapma tekeline sahip olamaz. Kimse bu konunun tek sahibi değil. Bu konuyu başka bir kanal işlediği için bizim işleyemememiz saçma olur. Birçok bilgiyi Euronews, Telegraph ve BBC gibi kaynaklardan topladık. Videomuzun süresi Bright Sun Films kanalındaki video ile aynı diye bu çalıntı olduğunu göstermez. Konu aynı olduğu için haliyle topladığımız bilgiler de aynı. Kendi hikaye anlatım stilimizi ortaya koyduk. İki videoyu izleyin ve farkı kendiniz görün.”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir