Ana SayfaGüncelLeauge of Legends Turnuva 'sı İptal Edildi! Riot Games!

Leauge of Legends Turnuva ‘sı İptal Edildi! Riot Games!

Büyük bir turnuva için dünyanın dört bir yanından gelen e-spor ekiplerini şu anda bir araya getirmek mümkün değil. Covid-19 salgını nedeni ile herhangi belirli bir zamanda turnuva gerçekleşmeyecek. Bu nedenle, Riot Games bu yılki Leauge of Legends Sezon Ortası Davetiyesini (MSI) iptal etti.

turnuva

Riot turnuva ‘yı Mayıs’tan Temmuza kadar kırarak turnuvada tutmaya çalışmıştı. Ancak o zamana kadar MSI’nin devam edebilmesi için durumun yeterince iyileşme olasılığı yoktu. Etkinliğin başlatılması “oyuncuların, takımların, mürettebatın, ortakların, medya ve hayranların sağlığını ve güvenliğini sağlamak gerekliydi.” LoL E Spor Başkanı John Needham bir blog yazısında yazdı.

Etkinliğin uzak bir sürümünü çalıştırmak tam olarak geçerli değildir. Takımlar geniş ve yaygındır ayrıca gecikme maçlar üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. LoL Bölgesel Ligler oyunda halen mevcut olarak var ve bu yıl ki MSI kesme onların orijinal bölünmüş yaz programlarına denk geliyor.

MSI Sonuçları genellikle dünya şampiyonası tohumlaması denilebilecek kadar önemli bir etkiye sahiptir. Ancak bu yıl bir faktör olmayacaktır. Bunu da göz önünde bulundurarak, Riot 2020 Turnuvaları için bölgesel tohum tahsisin de değişiklikler olduğunu duyurdu. MSI iptali “aynı zamanda küresel e spor ekibimizi ve kaynaklarımızı Dünya 2020 planlamasına ayırmamıza izin veriyor,” diye yazarak blogunu yayınladı John Needham. “Sporumuzun 10 yıllık yıl dönümünü kutlamak için Çin ‘de ürettiğimiz en büyük gösteriyi sunmaya kararlıyız” diyerek tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir