Ana SayfaGüncelMessenger, mesaj şifreleme konusunda önemli bir yeniliğe gidiyor!

Messenger, mesaj şifreleme konusunda önemli bir yeniliğe gidiyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri şüphesiz Messenger. Meta’ya ait olan mesajlaşma uygulaması, geçtiğimiz dönemlerden beri sürekli olarak güncellendi ve güncellenmeye devam ediyor. Bugün, mesaj şifreleme konusunda önemli bir adım atıldı. İşte o adım ve detayları

messenger

Şifreli mesajlaşma özelliğine önemli yenilikler geldi

Bugünden itibaren artık şifreli gizli mesajlaşmalarda emojiler, çıkartmalar, GIF’ler ve mesaj iletme özelliği kullanılabilir olacak. Ayrıca yazma bildirimleri, doğrulanmış kullanıcı rozetleri ve ekran görüntüsü bildirimleri de görmeye başlayacaksınız. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte fotoğrafları ve videoları kaydetmenize ve göndermeden önce medyayı düzenlemeniz mümkün olacak.

2023’e kadar uçtan uca şifreleme gelmeyeceğine vurgu yapıldı

Ayrıca Meta, 2023 yılına kadar Facebook Messenger ve Instagram DM için uçtan uca şifreleme metodu kullanmayacağını, uçtan uca şifrelenmiş mesajlaşma kullanmak isteyen kişilerin WhatsApp kullanması gerektiğini söylüyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın! Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir