Bugün başlamak,Netflixkullanıcılar, hesaplarına bağlı tüm cihazları görebilecek ve her birinden ayrı ayrı uzaktan çıkış yapma seçeneğine sahip olacak. Her cihaz için, donanım türünü (örneğin akıllı TV veya Android telefon), o cihazda en son bir şey izlemek için kullanılan profili, Netflix’in cihaza en son ne zaman akış yaptığını ve yaklaşık konuma dayalı olarak görürsünüz. IP adresi üzerinde. Yeni Erişimi ve Cihazları Yönet sayfası web, iOS ve Android’de kullanılabilecektir.

Netflix, tatil döneminde seyahat ederken bunun yararlı olabileceğini öne sürüyor. Belki hesabınızı bir otelin akıllı TV’sinde kullanıyorsunuz, ancak ayrılmadan önce oturumu kapatmayı unutuyorsunuz. Bilgisayarınızdaki Erişimi ve Cihazları Yönet sayfasındanhesap ayarları, söz konusu cihazdan uzaktan çıkış yapabileceksiniz. Şimdiye kadar Netflix yalnızca tüm cihazlardan çıkış yapma seçeneği sunuyordu.

Netflix Erişimi ve Cihazları Yönet menüsü
Netflix

Şirket, son haftalarda, şifre paylaşımına yönelik bir baskıdan önce birisini hesabınızdan atmanızı kolaylaştıracak hamleler yapıyor. Bir profili tüm veriler ve tercihlerle aktarma seçeneğini kullanıma sunmaya başladı.yeni bir hesaba. Yeterince cömertseniz, eski oda arkadaşınıza veya çocuklarınıza, onları başlatmadan önce izleme geçmişlerini, Listem’i, oyun kayıt verilerini vb. saklamaları için bir şans verebilirsiniz.

Bu özelliğin önemli olmasının temel bir nedeni, Netflix’in başlayacak olmasıdır.ekstra ücret almakhizmete hesap sahibinin yakın çevresi dışından erişen kullanıcılar için. Böylece, Netflix sizden onlar için daha fazla ücret almaya başlamadan önce, hesabınızı kullanan aylaklardan daha kolay kurtulabilirsiniz.

Ayrıca, Erişimi ve Cihazları Yönet özelliği, birisinin hesabınıza sızdırılmış bir parola kullanarak erişip erişmediğini anlamanıza yardımcı olabilir. Her durumda, belirli bir cihazın oturumunu uzaktan kapatırsanız, yalnızca Netflix hesabınıza erişmesini istediğiniz kişilerin bunu yapabilmesini sağlamak için şifrenizi değiştirmek iyi bir fikir olabilir.