Ana SayfaGüncelNetflix bir ülkede daha Şifre Paylaşım Yasağını Aktifleştirdi!

Netflix bir ülkede daha Şifre Paylaşım Yasağını Aktifleştirdi!

Netflix, müşterileriyle çok fazla akıl oyunu oynuyor ya da alternatif olarak şirket, her şeyin dikkate alınması ve dikkate alınmasıyla herkese gerçekte ne kadar yanlış yönetildiğini gösteriyor. Akış devi kısa süre önce, kimliklerini kanıtlamak için şifre paylaşımını ve insanların aynı Wi-Fi’den oturum açmasını engelleyeceğini, ancak kısa bir süre sonra bu ifadeyi geri alacağını duyurdu.

Tüm bunlar söylenmiş ve şimdi yoldan çıkmışken, Netflix’in bu duyurunun yalnızca birkaç belirli Latin Amerika ülkesindeki kullanıcılar için olduğunu açıklığa kavuşturmaya çalıştığını belirtmek önemlidir. Durumun böyle olmasına rağmen Netflix, Kanada’da da şifre paylaşım yasaklarını uygulamaya koyduktan sonra işleri daha da kafa karıştırıcı hale getirdi.

Bugün Netflix’te oturum açmaya çalışan Kanadalı kullanıcılara biraz kaba bir uyanış yapıldı ve platform onlara şifre paylaşımına artık izin verilmeyeceğini söyledi. Ancak Netflix bu kararda haklı olabilir. Akış platformu, 100 milyon kullanıcısının çoğunun şifrelerini paylaşması ve başkalarının hesaplarını kullanmasına izin vermesi nedeniyle şov üretimine yeniden yatırım yapmanın ne kadar zorlaştığından bahsetti.

Netflix açıkçası kayıtsız kullanıcılarından ekstra gelir elde etmenin bir yolunu bulmak isteyecek ve bunu yapmanın en iyi yolu bu olabilir. Yine de bazı kullanıcılar birincil konum uyarısını eleştiriyor. Hesaplarına aksi takdirde olabileceğinden çok daha sınırlı erişime sahip olmalarına yol açabilir ve bu uzun vadede sürdürülebilir olmayabilir.

Netflix, şifre paylaşımcılarını abone tabanına resmi olarak getirmek istiyorsa, şirket daha az sert bir yaklaşım kullanmak isteyebilir. Birincil bir yer ayarlamak ve ayda bir kez oradan oturum açmak zorunda kalmak, iş için çok seyahat eden veya bir aydan fazla sürecek uzun bir tatilde olanlar için mümkün olmayabilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir