Ana SayfaGüncelÖğrenciler, Twitter üzerinden Ziya Selçuk'a sürekli olarak çağrı yapıyor!

Öğrenciler, Twitter üzerinden Ziya Selçuk’a sürekli olarak çağrı yapıyor!

Öğrenci sınavlarının iptal olması adına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Twitter başta olmak üzere çeşitli sosyal medya platformlarını kullanarak seslerini duyurmaya çalışıyorlar.  

twitter

Tüm dünyayı etkisine alan Koronavirüs salgını eğitimin de uzaktan yapılmasına neden oldu. Uzaktan eğitim gören öğrenciler, MEB’in sınav için okullara çağırmasına tepki olarak Twitter başta olmak üzere çeşitli sosyal medya platformlarında hashtagler açmaya başladılar. Öğrencilere göre sınavlar, salgının etkisinin henüz daha geçmemesi nedeniyle yapılmamalı.

Konu öğrenciler tarafından sürekli gündemde tutuluyor

Salgın sebebiyle bir çoğu öğrenci 1. Dönem sınavlarını olmadı. Bu öğrencilerin, ilk dönem sınavlarını Mart ayının ilk iki haftalık sürecinde olmaları planlanıyor. Fakat öğrenciler bu duruma tepki göstererek sınavlarının iptal edilmesini talep ediyor. Virüsün bulaşıcılığının artacağını belirten gençler, Twitter üzerinden #liselereiptal #YapmayınAllahAşkına gibi hashtagler ile konuyu günlerdir sürekli gündemde tutarak sınavların iptal olmasını istiyorlar.
Toplamda 1 Milyon gibi ciddi bir sayıyı aşan destekçi paylaşıma rağmen, henüz Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu konu ile alakalı bir açıklama yapmadı.
Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir