Ana SayfaGüncelReels videoları Meta İçerik Oluşturucu'dan planlanabilecek!

Reels videoları Meta İçerik Oluşturucu’dan planlanabilecek!

Meta, tüm kullanıcılarına İçerik Stüdyosu uygulaması aracılığıyla makaralarını planlama şansı veriyor. Bu, şirketin bahsettiği hem Facebook hem de Instagram platformları için geçerlidir.

Meta’nın Oluşturucu Stüdyosu aracılığıyla makara planlaması, kullanıcılara, kendilerine en uygun buldukları bir zamanda kısa kliplerini dahil etmek için biraz daha fazla kapasite ekleme şansı verir. Bu şekilde, hedef kitlelerinden elde edilen yanıtı en üst düzeye çıkarabilirler. Meta’nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı klipte

de görüldüğü gibi Reels, Creator Studio ile tüm kullanıcılar için planlanabiliyor. Bu, biçimlendirme için kullanılan farklı araçlarla birleştiğinde, içeriğin özelleştirilmesinde gerçekten uzun bir yol kat ediyor.

Kullanıcılar, bir düğmeye basit bir tıklama ile gönderileri doğrudan masaüstünden planlama şansına sahip olurlar. Ne kadar serin?

Şirketin, geçtiğimiz aylarda olduğu gibi, İçerik Stüdyosu aracılığıyla Instagram uygulaması için Reels’in zamanlamasını oldukça uzun bir süredir başlattığını gördük. Bu nedenle, bazı kullanıcılar bu özelliğe zaten erişebilirdi. Ancak, şimdi kullanıma sunma herkes içindir.

Öte yandan, uygulama aracılığıyla video düzenlemeleri için yeni bir araç başlatan Meta’ya bir göz attık. Bu özellik, kullanıcıların bir Makaraya dönüştürülebilmeleri için daha uzun video klipleri kesmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, gördüğünüz gibi, Meta’nın kısa biçimli video içeriğini tanıtma hedefi kesinlikle merkezde yer alıyor.

Bu özelliklerin her ikisini de kullanışlı araçlar ve uygulama aracılığıyla benzer gönderilere veya güncellemelere karşı kısa biçimli içeriği çalıştırmak ve çalıştırmak için kullanılan harika bir strateji olarak görüyoruz.

Meta ayrıca yakın zamanda Reels API’lerinin duyurusu ile halka açıldı. Araç, kullanıcıların tüm Makaralarını gelecek için de üçüncü taraf araçları kullanarak planlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ve unutmayın, Meta’nın çok yakında Instagram için piyasaya sürülecek olan kendi Makaraları planlama aracımız da var.

Bu şekilde, kullanıcılar Makaralarını nasıl hizalamak istedikleri konusunda çok çeşitli seçenekler elde edecekler. Kısa biçimli videoların trendi kesinlikle yavaşlamıyor, bu yüzden bunun kesinlikle yeni norm olacağını düşünüyoruz.

Bu nedenle, hemen konuya girmenizi ve bu araçları ve yol boyunca diğer seçenekleri denemenizi öneririz.

Araçlarla ilgili daha fazla güncelleme için Meta’s Creator Studio’ya göz atın.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir