Ana SayfaGüncelWhatsApp, gruplarda yönetici onayını test ediyor!

WhatsApp, gruplarda yönetici onayını test ediyor!

WhatsApp her zaman dünyada en çok kullanılan sohbet uygulamalarından biri olmuştur ve haklı olarak da öyle. Uygulama Brian Acton ve Jan Koum tarafından oluşturuldu ve ardından Facebook’un ana şirketi Meta tarafından satın alındı. Uygulama, dünyada milyonlarca insan tarafından arkadaşlarına ayak uydurmak, sevdikleriyle konuşmak için kullanılıyor ve aynı zamanda iş amaçlı da kullanılıyor.

Hepimizin bildiği gibi, her uygulamanın her şeyden haberdar olması, kullanıcılarının bağlantıda kalmasına yardımcı olması ve uygulamayı onlar için daha kolay kullanması için güncellemelere ihtiyacı vardır. WhatsApp, iki yeni güncelleme duyurdukları için bunun bir istisnası değil.

İlk güncelleme, grup yöneticilerinin, özel grupların Facebook’ta nasıl çalıştığına benzer şekilde, bir gruba katılmak isteyen herkesi ilk önce onaylamasına olanak tanır. Bu özellik hala çalışıyor ( WABI tarafından bildirildiği gibi)) ancak çok şükür Android 2.22.18.10 güncellemesi için WhatsApp beta güncellemesi ile grup yöneticilerinin bu özelliği etkinleştireceği zaman ne olacağına dair bir ekran görüntüsü aldık.

Daha önce de söylediğimiz gibi, Facebook’ta kullanıcıların gruba kabul edilmeleri için grup yöneticilerine bir istek göndermeleri gerekiyor. Aynısı WhatsApp gruplarında da olacak gibi görünüyor çünkü bu özellik sayesinde bir kişi gruba biri eklediğinde yöneticiler görebilecek ve eklenen kullanıcı, yöneticinin sahip olacağı bekleme listesine girecek. onları gruba kabul etmek için.

Bu özelliğin, yöneticilerin gruplarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olacak bir denetleme aracı olması amaçlanmıştır. Bu özellik, yöneticilerin gruba kimlerin girdiğini daha iyi kontrol etmesine yardımcı olacak ve sonuçta grupta paylaşılan içeriği iyileştirmelerine yardımcı olacaktır. Bu özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve bu özelliğin ne zaman kullanıcılara, hatta Beta olanlara bile sunulacağı belli değildir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir