Ana SayfaGüncelSignal, Kripto Para konusunda önemli bir adım attı!

Signal, Kripto Para konusunda önemli bir adım attı!

WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi ile tepki topladığı dönemde popüler hale gelen Signal, sessizce uygulama üzerinden kripto para transferinin önünü açtı. Kripto para birimlerinin büyük düşüş yaşadığı son haftalara rağmen, Signal, geçen yıl bu güncelleştirme için kullanıcılara ilk sinyali verdi. Buna göre Signal, mesaj üzerinden kripto para transferi için ilginç bir tercih yaptı.

Signal kripto para transferi için MobileCoin ile anlaştı

Signal, uzun süre önce müjdesini verdiği özelliği kısa süre önce devreye aldı. Şu anda Signal uygulamasına girdiğinizde beta vurgusuyla ödemeler sekmesini görebiliyorsunuz. Bu sekmeye girdiğinizde ise karşınıza ödemeleri etkinleştirme düğmesi çıkıyor. Yine bu sekme altında ödemeler için MobileCoin kullanılacağı da anlatılıyor.

Burada karşımıza çıkan detaylara bakılırsa, Signal üzerinden kripto para ile transfer yapabilmek için MobileCoin satın almanız gerekiyor. Yani başka bir kripto parayı buradan göndermek ya da Signal üzerinden kripto parayı satın almak mümkün değil.

Signal’in bu kripto para birimi ile anlaşmasının altında bu transfer işlemlerinin gizli kalmasının da payı büyük. Firmanın ödeme yönteminde kullanacağı bu kripto para birimi MobileCoin, özellikle transferlerde işlemlerin ayrıntılarını gizleme üzerine kurulu. Bildiğiniz gibi kripto para aktarımlarında, aktarım yapan ve yapılan cüzdan bilgileri adresleriyle döküm halinde görülebiliyor.

Kaynak Haber: SDN
Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir