Ana SayfaGüncelSignal uygulamasından önemli hamle!

Signal uygulamasından önemli hamle!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın geçtiğimiz Şubat ayında uygulanacağı açıklanan gizlilik sözleşmesi nedeniyle uygulamayı bırakıp alternatif uygulamalara bakan kullanıcıların bir kısmı kendilerini Signal’de buldu. ABD merkezli Signal, kullanıcılarına WhatsApp tarzı mesajlaşmaları sunuyor. Bugün platform, önemli bir yeniliği kendi platformuna getirmek için çalışmalara başladı. İşte detaylar

signal

Signal, hikayeler özelliğini kendi platformuna getiriyor!

Signal, şu anda Instagram, Facebook, WhatsApp gibi sosyal medya platformlarında olan Hikayeler özelliğini kendi uygulamasına getirmek için çalışmalara başladı. Beta testleri başlayan özellik sayesinde aynı diğer platformlarda olduğu gibi kullanıcılar, arkadaşlarıyla video, resim ve metin tabanlı mesajlar paylaşabilir. Hikaye süreleri ise diğer platformlarda olduğu gibi 24 saat ile sınırlandırıldı.

Uçtan uca şifreleme yöntemi ile kullanılacak

Özelliğin mesajlaşmada olduğu gibi uçtan uca şifreleme yöntemiyle kullanacağını açıklayan Signal, hikayelerinizi kiminle paylaşabileceğiniz konusunda da size çok geniş bir opsiyon sunuyor. Gruplar ve özel arkadaş listelerinin yanı sıra, tüm bağlantılarınızla (kişileriniz ve bire bir konuştuğunuz diğer kişilerle) hikayelerinizi paylaşmanıza olanak sağlanacak. Bir gruba hikaye göndermeyi seçerseniz grubun diğer katılımcıları hikayenize tepki verebilir, yanıtlayabilir ve paylaşabilir.

Özelliği kapatma seçeneği bulunacak

Signal tarafından ilk etapta sadece beta kullanıcılarına sunulan hikayeler özelliğini kullanmak istemeyen kişiler ayarlardan bu özelliği kapatabilecek. Ancak özelliği kapatan kullanıcılar herhangi bir hikaye paylaşımı yapamayacak.

Hikayeler özelliğinin temeli ilk olarak Instagram tarafından atıldı ve Instagram’ı Facebook ve Snapchat takip etti. Geçtiğimiz yıl, Twitter ve LinkedIn de hikayeler özelliğini kullanıcılarına sundu ancak bu özellik söz konusu platformlarda pek tutmayınca kullanımdan kaldırıldı. Signal hikayelerinin başarılı olup olmayacağını da zamanla göreceğiz. Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir