Ana SayfaGüncelSnapchat+ bekleneni verecek mi?

Snapchat+ bekleneni verecek mi?

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Snapchat. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Şirketin son aylarda başlattığı en büyük projelerden birisi ise bilindiği üzere Snapchat+. Snapchat+ veya Snapchat Plus, çıkış yapmadan önce Twitter Blue ile yarışacak nitelikte deniyordu. Peki Snapchat+ beklenen performansı şirkete verecek mi? Gelin birlikte bakalım.

snapchat+ snapchat

Snapchat+ bekleneni veremedi 

İstatistiklere baktığımız zaman Snapchat+, çıktığı günden bu yana pek beklenen performansı vermiş gibi durmuyor. Aslında bunun temel nedeni, şirketin rakip olarak gördüğü Twitter Blue platformunun aksine ekstra neredeyse hiçbir şey sunamıyor oluşu denebilir. Tüm bunların yanında her ay 4 USD gibi bir ücret alınmasına rağmen ekstra bir şey sunulmaması kullanıcıları rahatsız etmiş durumda.

Şirket önemli ölçüde gelir kaybediyor

Yukarıdaki grafiğe bakıldığında platformun Snapchat+ üzerinden kazandığı miktarda son günlerde neredeyse her gün düşüş olduğu görülebiliyor. Tüm bunlara rağmen platformun 1.6 Milyon ücretli abonesi var. Aslında bu sayı, toplam kullanıcı sayısının yanında bir hayli sönük kalıyor hatta bir çok abonenin plus üyeliğini iptal ettireceği düşünülüyor.

Peki siz Snapchat+ hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir