Ana SayfaGüncelSnapchat, Donald Trump'ın hesabını süresiz olarak yasakladı!

Snapchat, Donald Trump’ın hesabını süresiz olarak yasakladı!

Geçen hafta ABD’de yaşanan Donald Trump yanlısı eylemler tüm dünyada büyük bir etki yaşattı. Sosyal medya devleri, bu olayların yeniden yaşanmaması için önlemler almıştı ve her geçen gün yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube ile birlikte Snapchat de bir önlem almıştı. Donald Trump’un hesabını askıya alan şirket, bugün hesabın süresiz olarak kapatıldığını açıkladı.

trump snapchat

Snapchat’ten açıklama gecikmedi

Şirket, yaptığı açıklamada:

Geçen hafta Başkan Trump’ın Snapchat hesabının askıya alındığını duyurmuştuk. Snapchat kullanıcılarımızın daha fazla olumsuz olaylardan etkilenmemesi için bu konuda ne yapabileceğimizi değerlendirdik. Kamu güvenliği adına ve kurallarımızın açık bir ihlali olan yanlış bilgi yayma, nefret söylemi ve şiddeti teşvik etme girişimlerine dayanarak, Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak feshetme kararı aldık.” ifadeleri kullanıldı.

Haziran ayından beri defalarca uyarıldı ve paylaşımları kaldırıldı

Donald Trump’ın Snapchat hesabı Haziran ayından beri defalarca politika ihlali nedeniyle uyarı aldı ve yapılan paylaşımlar kaldırıldı. Snapchat, diğer sosyal medya şirketlerinin aksine politikalarından ödün vermiyor ve sıkı bir şekilde denetleme yapıyor. Sosyal medya devleri bir takım yaptırım kararları aldı ancak bu yaptırım kararlarının çoğu geçici. Örneğin Facebook ve Twitter, başkanın hesabını süreli bir şekilde askıya aldı. Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg, iktidar değişince bu askıya alma durumunun ortadan kalkacağını söylemişti. Ancak Snapchat’in attığı bu süresiz feshetme adımı gerçekten çok katı ve sert.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir