Ana SayfaGüncelSnapchat, Metaverse alanında yeni güncellemelerini duyurdu!

Snapchat, Metaverse alanında yeni güncellemelerini duyurdu!

Snapchat, dijital dünyayı olumsuz etkileyen mevcut ekonomik belirsizlikten en iyi şekilde yararlanmaya çalışan diğer birçok uygulamanın liderliğini takip ediyor. Bununla, e-Ticaret alanına girerek daha fazla gelir elde etmeye geçişi kastediyoruz.

Şirket şu anda bir yayın içi ticaret girişiminin sonucunu belirlemeye yardımcı olacak bir dizi testte yer almakla meşgul. Bu, Snap’in e-Ticaret dünyasına geçişinin nasıl yavaş ama istikrarlı olduğunu özetlediği bir zamanda geliyor.

Bu yeni testler, henüz uygulamada hiç gözlemlenmemiş bir şekilde ürünlerin satın alınmasını ve görüntülenmesini gerektirecektir. Ve işlerin plana göre doğru gittiğinden emin olmak için deneyler başladı.

Şirket, @peplm tarafından tespit edildiği gibi, kullanıcılar için kılavuz görevi gören ve onları anında satın alma yapabilecekleri sayfalara doğrudan bağlayan Snap Ürün Çıkartmalarını test ediyor .

Bu yılın Nisan ayında, uygulamanın daha iyi ürün keşfine olanak tanıyan ve alışverişe ve ilgili e-ticaret araçlarına gereken önemi veren yeni araçlara yönelik planlarıyla halka açıldığını duyduk.

Tasarım olarak Instagram’ın ünlü mağaza sekmesine çok benzeyen Giydirme adlı araç hakkında konuşulmuştu. Tek fark, gerçek dünyaya aktarılabilen bir dizi ürünle bir AR vuruşu elde etmenizdi.

Bu şekilde, satın almadan hemen önce belirli bir ürünün evinizde nasıl göründüğünü gerçekten kontrol edebilirsiniz. Artık ürün çıkartmaları, Giydirme aracının, içeriğinize dijital öğeleri dahil etme yolları da dahil olmak üzere, bütünüyle nasıl çalıştığını görmenin başka bir yoludur.

Talep üzerine çıkartmaların çoğu giyim mağazaları ve aksesuar markalarıyla ilgili olmuştur. Tek yapmanız gereken ürüne tıklayıp bir Snap çerçevesine eklemek. Üzerine dokunduktan sonra, onun hakkında çok şey öğrenebilir veya sadece satın alma işlemine devam edebilirsiniz.

Şu an itibariyle, birçok kullanıcıya sunuluyor, ancak uygulamanın kitlelere yayılmayı planladığı için bu durumun yakında değişeceğini umuyoruz.

Sıradaki Snapchat, sanal yaratma dünyasında yeni ilerlemeler sağlamak için çalışıyor. Bu, şirketin Metaverse’e hızlanma planlarının bir parçası gibi görünüyor ve birçok teknoloji uzmanı onu gerçek bir değiştirici olarak nitelendiriyor. Platform, yakın zamanda yayınlanan araştırma makalelerinden

biriyle bugün halka açıldı. Bu, Google gibi kaynaklardan elde edilen belirli nesnelerin görüntüleri ve video görüntüleri aracılığıyla üç boyutlu varlıklar üretmenin yepyeni bir yolunu aydınlattı.

Snap, yeni güncellemenin klasik film stüdyolarında fotoğrafların çekilmesi ve düzenlenmesi ihtiyacını ortadan kaldıracağını umuyor. Günümüzün 3B nesnelerini yakalamak söz konusu olduğunda bu zor bir harekettir.

Şimdi Snap, yaratıcıların, Google arama çubuğundaki öğeleri arayabilecekleri ve çeşitli açılardan çekilmiş alakalı resimleri seçebilecekleri AR ve VR teknolojisinden en iyi şekilde yararlanabileceklerini umuyor.

Doldurulması gereken boşluklar, tarama yapmaya gerek kalmadan ve kolaylıkla 3D oluşturmaya izin vermeden sistem tarafından yapılır.

Snap, son blog yazılarından birinde, ilgili görsellerin çevrimiçi olarak bulunması koşuluyla, AR ve VR yaratıcılarının ve geliştiricilerinin bu dünyada gördükleri her şeyi dijitalleştirmelerini sağlayacak projeye nasıl katılmayı planladığından bahsetti.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir