Ana SayfaGüncelSnapchat+ resmen kullanıma sunuldu!

Snapchat+ resmen kullanıma sunuldu!

Şirket bugün ücretli abonelik planını resmen başlattığı için kedi nihayet Snap ekibi için çantadan çıktı.

Snapchat+ olarak adlandırılan program, birkaç ekstra özellik arayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bu, hikayelerinizi tekrar izlemeye devam eden kullanıcılarla uyum sağlamak için uygulama simgenizi değiştirmeyi içerir.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/02/Snapchatte-para-kazanma-donemi-basliyor-2.jpg

Şirket, geçtiğimiz ay, ücretli planın lansmanını yapmaya ne kadar hevesli olduğunu açıklamış ve şu anda test aşamasında olduğunu da eklemişti. Ancak aynı zamanda, ekleneceği fiyat etiketi de dahil olmak üzere ayrıntıları gizli tuttular.

Ancak şimdi abonelik planının tamamı resmi ve ABD, İngiltere ve Kanada’da ve diğer ülkelerde piyasaya sürülmeye hazır olduğundan, hevesli Snapchat kullanıcılarının neler bekleyebileceği konusunda daha fazla haber alıyoruz.

Şirket, planı, ayda 3,99 ABD dolarından bulunabilen yayın öncesi işlevlerin eklenmesiyle özelleştirilmiş ve deneysel tekliflerden oluşan büyük bir girişim olarak adlandırdıkları devasa duyuruyu bugün yaptı.

Snap, bunun uygulamanın en seçkin ve tutkulu üyelerine şirket tarafından sağlanan öncelikli destek ve avantajlardan yararlanma şansı vereceğini umduğunu söyledi.

Kullanıcıların bekleyebilecekleri diğer özellikler arasında özel rozetler, arkadaş rozeti iğneleri ve arkadaşlarınızın son zamanlarda nereye seyahat ettiğini görme şansı yer alıyor. Ancak son işlevsellik, yalnızca konum paylaşımına izin vermiş olanlar tarafından kullanılabilir.

Şimdilik, bu özellikler yalnızca uygulama görünümü ve bir kullanıcı profili ile sınırlıdır, ancak bu, şirketin yakında daha fazla özellikle genişlemeyi planlamadığı anlamına gelmez.

Ayrıca, uygulamanın aboneleri için yayınlanan planlarla bazı beta test kullanıcıları için sunulan planlar arasında nasıl bir ayrım yapmayı planladığı konusunda da çok net değiliz. Ancak bu konuda sizi kesinlikle takip edeceğiz.

Snapchat kesinlikle ücretli plan aboneliklerini denemeyi planlayan ne ilk ne de son sosyal medya platformu olacak. Geçen yıl, sosyal medya devi Twitter’ın Blue aboneleriyle çıkış yaptığını gördük, Telegram ise kısa süre önce bu ay premium mesajlaşma uygulamasıyla aynı şeyi yaptı.

Telegram, harika sohbet klasörleriyle ilgili özellikler ve kullanıcıların uygulama genelinde daha büyük dosyalardan yararlanma şansı sunmayı planlıyor.

Snapchat, Ukrayna’da devam eden Rus savaşı sayesinde son zamanlarda üç aylık gelir hedeflerini tutturma konusunda bazı büyük endişeleri olduğundan daha önce bahsetmişti. Ve bu, bu yıl büyüme için bazı büyük rakamlar vermesine rağmen oldu.

Geçen ay Snap, gelir hedeflerine nasıl ulaşamayacağını ifade etti ve muhtemelen bu yüzden kutunun dışında düşünmeye ve daha fazla denemeye çalışıyor.

Bu arada, medya kuruluşu The Verge ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Snapchat’in Ürün Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı, reklamların gelecekte firmanın iş modelinin merkezinde yer alması konusunda ne kadar güçlü hissettiğini paylaştı. Bu nedenle, bu ücretli aboneliği şirketin gelirinin en büyük kaynağı haline getirmek için büyük bir plan yok.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir