2 Kasım Cuma

Sondos Alqattan son videosuyla tepki gördü!


Kuveyt’li güzel sosyal medya fenomeni ve makyaj bloggerı Sondos Alqattan’ın Instagram hesabında paylaştığı son video oldukça ağır eleştiriler aldı.

Sondos Alqattan’ın son videosu olay yarattı!

Sosyal medya fenomeni bloggerın Instagram üzerinde 2,3 milyon takipçisi bulunuyor ve hesabından paylaştığı, kendi ülkesinde yakın zamanda yapılmaya başlanan Filipinli  ev işçileri için olan yeni düzenlemelere yaptığı yorumlar dünya çapından büyük tepkiler almasına sebep oldu. Yeni düzenlemeler ev işçilerinin kendi pasaportlarını işverenlerine teslim etmesi zorunluluğunu kaldırmasını ve onlara her hafta bir gün izin verilmesini kapsayan düzenlemelere dair çektiği videoda şunları söyledi; “Bu son getirilen yasa çok saçma. Açıkçası doğru bulmuyorum. Bir hizmetçi her hafta bir gün izin aldığında bu ayda dört gün eder. İzin günlerinde dışarıda olacaklar. Elinde pasaportuyla bir hizmetçinin izin günlerinde ne yapabileceğini bilen var mı? Nasıl olur da evinizde çalışan bir hizmetçiye pasaportunu teslim edebilirsiniz? Ya aniden ülkelerine dönerlerse, o zaman kim benim mağduriyetimi giderecek? Bundan sonra asla Filipinli bir hizmetçiyi işe almayacağım” 

Bu eleştirilerden sonra tepki gösteren diğer sosyal medya fenomenleri ve makyaj blogerları markalara fenomene sponsor olmama çağrısında bulundu. Tüm bu tepkilerden sonra ise Sondos Alqattan videoyu kaldırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Nearby özelliğini kaldırıyor

Birkaç yıl önce kullanıma sunulan ‘Nearby Notifications‘ kaldırılıyor. İşte kullanıcılar için faydalı olabilecek Google Nearby …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir