Ana SayfaGüncelSpotify, TikTok'u taklit etmeye başlıyor!

Spotify, TikTok’u taklit etmeye başlıyor!

Dünya üzerinde en çok kullan iki büyük platform Spotify ve TikTok. Aslında iki platformun müzik içeriklerinden başka neredeyse hiç ortak özelliği bulunmamasına rağmen bazen özellik alış-verişi olabiliyor. Bugün Spotify, TikTok’ta bulunan kaydırarak keşfet özelliğini kendi platformuna getirmek için çalışmalara başladı.

tiktok spotify

‘Kaydırarak keşfet’ özelliği Spotify’a geliyor!

TikTok kullanıcılarının en çok kullandığı özellik şüphesiz kaydırıp içeriği değiştirme özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar daha önce görmedikleri videoları keşfedip etkileşime geçebiliyorlar. Spotify, tam olarak bu özelliği kendi platformuna entegre etmeye hazırlanıyor.

Daha önce pek dinlemediğiniz şarkılar çıkacak

Test kullanıcılarında ”Keşfet” adı altında görünen bölüme giren kullanıcılar daha önce hiç veya uzun süre dinlemediğiniz şarkıları karşınıza çıkartıyor. Bu şarkılar hakkında kısa bir önizleme sesi gösteriliyor ve dilerseniz şarkıyı beğenebiliyorsunuz. Ayrıca şarkının tamamını dinleme şansınızda bulunuyor.

Şu anda ilk olarak iOS platformunda test ediliyor

İlk olarak şu anda iOS platformunda test edilmeye başlanan özelliğin Android platformunda ne zaman test için geleceği belirsizliğini koruyor. Şirket, özelliği ne zaman tam olarak yayınlayacağını açıklamadı ancak kısa süre içerisinde bizlerin de özelliğe kavuşacağını düşünüyoruz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir