Ana SayfaGüncelTikTok, ABD'ye satılmak yerine kapatılabilir!

TikTok, ABD’ye satılmak yerine kapatılabilir!

TikTok uygulamasının ABD’de yasaklanması uzun zamandır gündemde olan bir konu. ABD Hükümeti, Çin merkezli uygulamayı ülkesinde yasaklamak için artık somut adımlar atmaya başladı. Bu yasaktan kurtulmanın tek yolu ise uygulamanın ABD’deki işlerini ABD merkezli bir firmanın satın almasıydı. Bu olaydan sonra Microsoft gibi dünya devi şirketler TikTok’un ABD’deki işlerini satın alma girişiminde bulunuyor ancak hiçbiri hala daha başarılı olmuş değil.

TikTok

Çinli yetkililer, erişim engelinin daha iyi olduğunu savunuyor

Bugün, Çin’deki yetkililerden şaşırtıcı bir açıklama geldi. Yetkililer, uygulamanın ABD’deki işlerinin ABD merkezli bir şirkete satılmaktansa tamamen erişime engellenmesinin daha iyi olduğunu savundu.

“Konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan üç kişi”nin yer aldığı açıklamada, “Zorunlu bir satışın hem TikTok ‘un sahibi olan ByteDance firmasının hem de Çin devletinin, ABD karşısında zayıf görünmesine sebep olacak.” ifadeleri kullanıldı.

90 günlük süre 15 Eylül’de doluyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın TikTok uygulaması için verdiği 90 günlük süre 15 Eylül’de doluyor. Yani uygulamanın ABD’deki işlerinin el değiştirmesi için sadece sayılı günler kaldı. Şirket, şu anda uygulamayı satın almak için birleşen Oracle, Microsoft ve Walmart’tan inanılmaz yüksek teklifler alıyor ancak her defasında teklifi reddediyor. Ayrıca Trump, Perşembe günü yaptığı açıklamada verilen sürenin uzatılmayacağını söyledi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir