Ana SayfaGüncelTikTok, Amazon Alexa ile kontrol edilebilecek!

TikTok, Amazon Alexa ile kontrol edilebilecek!

Son zamanların en popüler uygulaması TikTok, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Şirket bugün, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve uygulamaya olan erişimi kolaylaştırmak için Amazon ile önemli bir anlaşma yaptı.

tiktok amazon alexa

TikTok’un Amazon ile yaptığı bu anlaşma sayesinde Amazon’un sesli asistanı olan Alexa‘ya TikTok komutlarını uygulama özelliği geldi. Bu sayede uygulamada, video kaydedip oluşturma , düzenleme aşamasında kullanıcılarının işini önemli ölçüde rahatlatacak.

Çoğunlukla Android kullanıcılarına hitap ediyor

Bu özellik genelde Android kullanıcılarına hitap eden bir özellik. Çünkü Android platformunda TikTok ‘ta tüm komutları kullanabilirken, iOS platformunda kullanabileceğiniz komut sayısı sınırlı kalıyor.

 

Çoğu şey artık sesli komutlarla yapılabilecek

TikTok tarafından yapılan açıklamalara göre, Alexa uygulamasını aktif hale getiren kullanıcılar telefonlarında sesli komutlarla rahatlıkla uygulamayı açıp kayıt yapabiliyor, video oluşturabiliyor ve içeriklerini sesli komutlarla düzenleyebiliyor. Örneğin, kullanıcılar Alexa’dan TikTok’u açmasını, video kaydını başlatmasını veya durdurmasını isteyebilir. Bu özellik, uygulamayı kontrol etmeyi yeterince kullanışlı hale getiriyor

Kullanıcılardan olumlu yorumlar geliyor

Bu özelliği kullanan kullanıcılar da özelliğin gayet güzel çalıştığını belirterek TikTok uygulamasını açmak için sesli komutlar kullanılabildiğini ve ayrıca uzun süre harcayıp şarkıyı yazmak yerine sadece birkaç kelime söyleyerek animasyonlu şarkıları veya sesleri arayabileceğini söylüyorlar.

Amazon Alexa henüz ülkemizde kullanılamıyor

Amazon Alexa ülkemizde henüz kullanılamayan bir platform olsa da , ülkemize geldiği taktirde bizler de bu özelliği kullanmaya başlayabileceğiz.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir