Ana SayfaGüncelTikTok canlı yayınlarında 'Konu' dönemi başlıyor!

TikTok canlı yayınlarında ‘Konu’ dönemi başlıyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Şirket, son zamanlarda önüne çıkan çok fazla engele rağmen hız kesmeden yenilikler yapmaya devam ediyor. Bugün sızdırılan yeni bir yenilik ise canlı yayınlar bölümüne yapılıyor.

tiktok

TikTok, canlı yayın özelliğine uzun bir aradan sonra yenilik yapıyor

TikTok’ta içerik üreten kişiler gönderi paylaşmanın yanında genelde canlı yayın özelliğini de sıkça kullanıyor. Özelliğin çok fazla kullananı olmasına rağmen TikTok bu tarafa pek bir yenilik yapmıyordu. Ancak bugün sızdırılan bir yenilik, acaba canlı yayınlara yenilikler başlıyor mu? sorusunu akıllara getirdi.

Canlı yayının hangi konuda olduğu yayına girmeden görüntülenebilecek

Artık bir kullanıcı bir kişinin canlı yayınına girmeden önce üst tarafta canlı yayının hangi konuda olduğunu görüntüleyebilecek. Bu sayede bir TikTok kullanıcısının yayının konusunu öğrenmek için bir süre yayını takip etmesi gerekmeyecek. Yayını açacak kişi canlı yayını başlatmadan önce ”Hiçbiri, Müzik, Dans, Güzellik ve Moda, Fitness ve Spor, Pop Kültürü ve Açık Hava” konularından birini seçerek yayını başlatabilecek.

Şu anda test aşamasında olan bu özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir