Ana SayfaGüncelTikTok, e-Ticaret entegrasyonunu test ediyor!

TikTok, e-Ticaret entegrasyonunu test ediyor!

TikTok’un ana firması olan ByteDance, özellikle bu yıl için gelir hedeflerini tutturmak için artan baskı miktarını açıkladıktan sonra geri adım atmayı planlamıyor.

Bu nedenle, uygulama, altın girişimi daha fazla değerlendirebilecek ve daha fazla gelir elde edebilecek e-ticaret fırsatlarından yararlanmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

TikTok, bunun daha fazla entegrasyon şeklinde gelebileceğini ve bu nedenle şu anda alışveriş beslemelerini gerektiren bu tür özelliklerin test aşamasında olduğunu söylüyor.

Şimdilik, mevcut hedefin, kullanıcıların uygulamanın yenilikçi Mağaza sekmesine erişme şansı elde edecekleri Endonezya olması dışında çok fazla bilgi yok. Bu, ‘Sizin İçin’ ve ‘Takip Edilen’ haber akışları boyunca yer alacaktır.

Yeni bir örnek, TikTok’un alışveriş için belirli bir segment geliştirmeye çalışırken ne kadar meşgul olduğunu gösteren WatchfulAI (Via TechCrunch ) tarafından vurgulandı . Ve bunun, ana içerik özelliği olarak büyük bir kullanıcı arayüzü önceliğine sahip olduğuna inanılıyor.

Bunun dışında, ekranın sağ üst köşesinde yer alan alışveriş sepeti ikonları, kullanıcıların kaydırma yaparken sepetlerine ürün koyma şansına sahip olacakları öne çıkan bir özellik olacak. Bu, popüler video tabanlı uygulamanın, e-ticaretin diğer şeylerin arasında üstün gelebileceği platformunda ne kadar devrim yapmak istediğinin açık bir göstergesidir.

Ancak bu son hamle, TikTok’un bir süredir bu yönde hareket etmek istediğini hisseden pek çok insan için büyük bir sürpriz değil. Ayrıca, ByteDance’in TikTok uygulamasının Douyin adlı Çince versiyonu için benzer bir deneme yürütmesinin bir yolu olarak görülebilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir