Ana SayfaGüncelTikTok, Genç İzleyiciler İçin Yeni Filtreleri Duyurdu

TikTok, Genç İzleyiciler İçin Yeni Filtreleri Duyurdu

Son zamanlarda TikTok’un genç izleyicileri için uygun önlemleri almadığı için incelendiğini gördük. Bu nedenle, istenmeyen içerik maruziyetini sınırlamak için yeni bir dizi özellik açıkladıktan sonra uygulama şimdi sorunu daha ciddiye alıyor gibi görünüyor.

Yeni başlayanlar için, şirket kısa süre önce kullanıcıların video tabanlı içeriği otomatik olarak filtreleyebilecekleri yeni bir seçenek ortaya koydu. Bu, belirli anahtar kelimelerle veya zararlı olduğunu düşündükleri hashtag’ler kullanılarak yapılır.

Şirket, kelimeleri ve hashtag’leri ‘Ayrıntılar’ sekmesinde vurgulayarak engellemenin içeriği filtrelemede gerçekten bir fark yaratabileceğini söylüyor. Örneğin, şiddeti seçerseniz, bu tür videoları artık özet akışında veya önerilerde görmezsiniz. Bu nedenle, buradaki anahtar, açıklamada belirli terimlere dikkat etmektir.

Uygulama, bu tür filtrelerin henüz mükemmel olmadığını anlasa da, bu tür rahatsız edici terimlere sahip açıklamalar içeren içerikler de dahil olmak üzere, gençlerin istenmeyen maruziyetlerini engellemek için kesinlikle bir adım öndeler.

TikTok, belirli bir temayla ilgili herhangi bir içerik görmeyeceğinizi garanti etmez, ancak bu yeni özellik, uygulamadaki şeyleri yönetmenin yeni bir yolunu ekler. Bu nedenle, kullanıcılar, kullanıma sunulduğunda birkaç hafta içinde yeni işlevsellikten yararlanabilirler.

Sırada, TikTok, genç dünya için uygun olmayacağına inandığı belirli temalarla ilgili içeriğe maruz kalmayı otomatik olarak nasıl sınırlayacağını açıkladı. Bu, aşırı diyetler, güçlü egzersizler, depresyon ve daha fazlası gibi bazı yaygın olanları içerir.

Geçen yıl, şirketin algoritma amplifikasyonuyla bağlantılı zararlı örnekleri nasıl engellemeyi planladığını açıkladık. Ve bu hedefe, uygulamanın ‘sizin için’ bölümünde vurgulanan belirli bir hassas kategorideki bu tür videoları azaltarak ulaşmayı planladı .

Şimdi, uygulama bunu bir sonraki seviyeye taşımak istiyor çünkü bir dizi testten sonra, belirli bir zamanda bu tür içeriklerin daha az yayınlanması nedeniyle izleyici deneyiminin ne kadar geliştiğini fark ettiler.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir