Ana SayfaHaberlerTikTok gönderileri, okulları kapattırdı!

TikTok gönderileri, okulları kapattırdı!

Son zamanlardaki faaliyetleri ile gündemde olan TikTok, gün geçtikçe kullanıcı sayısını daha da arttırıyor. Ancak bununla birlikte sosyal medya platformu olumsuz durumların meydana gelmesini engelleyemiyor.

Bir grubun TikTok üzerinden tehdit içeren paylaşımlar yapması pek çok okulun tatil edilmesine neden oldu. Özellikle ABD‘de sürekli olarak gerçekleşen bu olaylar sonucunda aileler alarma geçti.

TikTok gönderileri ABD’yi harekete geçirdi

ABD’de bulunan okullar, TikTok’ta viral olan bir gönderi nedeniyle alarmda. Anonim sosyal medya tehdidi, 17 Aralık‘a ülke genelindeki okullarda şiddet eyleminin gerçekleşebileceğini öne sürdü.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/TikTok-gonderileri-okullari-kapattirdi-2.jpg

California, Teksas, Missouri ve Minnesota  eyaletlerindeki okul yetkilileri okullardaki polis varlığını arttırdı. Hatta bazıları Cuma günü okul binalarını kapatma planlarını açıkladı.

Her ne kadar konuyla ilgili kanıtlar az olsa da yetkililer şiddet eğiliminin olabileceğini ön gördüklerini söylüyorlar. Bunun yanı sıra birkaç okul bölgesi de ebeveynler ile görüşerek onları trend konu hakkında çocuklarıyla konuşmaya teşvik etti.

TikTok’tan yanıt gecikmedi

Meydana gelen olayların sonucunda TikTok, soruşturmada yetkililerle iş birliği yaptığını belirtti. Sosyal medya şirketi sosyal medyadan konuya ilişkin açıklamada bulundu.

“Söylenti tehditlerini son derece ciddiyetle ele alıyoruz, bu nedenle bu tür tehditlerin TikTok üzerinden kaynaklandığı veya yayıldığına dair kanıt bulamasak da okullarda olası şiddete ilişkin uyarıları incelemek için kolluk kuvvetiyle birlikte çalışıyoruz.”

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/TikTok-gonderileri-okullari-kapattirdi.png

Platformda meydana gelen bazı akımlardan sonra bu olayın meydana gelmesi, uygulamanın ne kadar güvenilir olduğuna dair sorulara neden oldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir