Ana SayfaGüncelTikTok kullanıcıları artık gönderilerini kimlerin görüntülediğini görebilecek

TikTok kullanıcıları artık gönderilerini kimlerin görüntülediğini görebilecek

Üç ay önce, Haziran 2022’de TikTok’tan bir sözcü, uygulama geliştiricilerinin yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını açıkladı. Yeni eklenen güncelleme, takipçilere gönderilerini görüntüleyenlerin isimlerini göstermeyi amaçlıyordu.

O zaman, henüz geliştirme aşamasındaydı ve dünya çapında mevcut değildi. Beta test sürümü yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı için yayınlandı.

Ancak, veriler yalnızca 7 gün boyunca kullanılabilir olacaktı ve bundan sonra kullanıcı, gönderilerini görüntüleyenlerden haberdar olmayacaktı.

Sözcüye göre, uygulama geliştiricileri daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için yeni yollar düşünmeye devam ediyor ve bu yeni güncelleme bu yönde atılmış bir başka adım olabilirdi. Kullanıcının profilini kimin ziyaret ettiğini bilmesini sağlayacak başka bir benzer özellik de yayınlandı, ancak bu yalnızca 16 yaşında veya daha büyük olan ve beş binden fazla takipçisi olan kişilerle sınırlıydı.

Post-view özelliği ilk olarak sosyal medya analisti ve danışmanı Matt Navarra tarafından vurgulandı. Twitter hesabında, kullanıcıların gönderilerini kimlerin gördüğünü görmelerine izin veren yaklaşan güncelleme hakkında tweet attı.

Neredeyse üç ay sonra, Matt bir kez daha liderliği ele geçirdi ve gönderilerini görüntüleyen bir kullanıcı etkinleştirilirse, diğer kullanıcıların da görebileceğini tweetledi.

Bu özellik kalıcı değildir ve kullanıcıların gönderilerini görüntüleyenleri bilmesini sağlayan Instagram veya Facebook gibi diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak uygulama ayarlarından geçerek kapatılıp açılabilir ve özellik kullanılamaz. kapalı. TikTok, kullanıcıların gizliliğini öncelik listelerinin başında tutuyor ve gönderi görüntüleyenlerinin kaydını tutmak isteyenler için isteğe bağlı bir özellik haline getirdiler. Yukarıda belirtildiği gibi, özellik yalnızca karşılıklı takipçiler için çalışacak ve liste dışındaki hiç kimse için çalışmayacak. 7 gün sonra izleyicinin listesi kullanılamayacak ve bu nedenle kullanıcının verilerini toplamak için sınırlı bir zamanı olacaktır.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir